Radeon RX 6700 için hangi işlemci gerekir
FPSHQ birleşik FPS modeline göre Radeon RX 6700 için işlemciler: CPU zorlu oyunlarda kaç kare alıyor, nereden itibaren gereğinden fazla oluyor ve popüler oyunlarda hangi FPS beklenir.
Kısa cevap
Radeon RX 6700 için Core i5-9400F yeterli: işlemci zorlu oyunlarda karelerin yaklaşık 9% kadarını alıyor (1080p). Dengeli seçim Ryzen 7 5700X (kayıp 2%). Core i5-14400F ve üstü gereğinden fazla — Radeon RX 6700 daha fazla FPS vermez.
| CPU sınırı olmadan Radeon RX 6700 FPS'si (1080p, zorlu oyunlar) | 83 FPS |
|---|---|
| «Açığa çıkarır» eşiği — CPU oyun puanı | 3.600 / 10 000 |
| «Gereğinden fazla» eşiği — CPU oyun puanı | 5.500 / 10 000 |
| TDP Radeon RX 6700 | 175 W |
| Radeon RX 6700 + Ryzen 7 5700X için güç kaynağı | 450 W ve üzeri |
Üç seçenek: minimum, dengeli, paylı
Radeon RX 6700 için işlemci ölçeği
Eksen — FPSHQ CPU oyun puanı (0–10.000). Kırmızı — işlemci karelerin %10'unu veya daha fazlasını alıyor, yeşil — ideal, sarı — Radeon RX 6700 kartının artık kullanamadığı CPU payı (1080p).
Radeon RX 6700 için işlemci sıralaması
«Neredeyse açığa çıkarır»dan «gereğinden fazla»ya: zorlu oyunlarda ortalama FPS (1080p, yüksek) ve CPU yüzünden kaybedilen kare payı.
| İşlemci | Yıl | Soket | FPS | FPS kaybı | Sonuç | Fiyat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ryzen 5 2600 | 2018 | AM4 | 73 | 12% |
Darboğaz | — |
| Ryzen 7 2700 | 2018 | AM4 | 73 | 12% |
Darboğaz | — |
| Ryzen 5 2600X | 2018 | AM4 | 74 | 11% |
Darboğaz | — |
| Ryzen 3 3100 | 2019 | AM4 | 74 | 11% |
Darboğaz | — |
| Ryzen 7 2700X | 2018 | AM4 | 74 | 10% |
Darboğaz | — |
| Core i7-7700K | 2017 | LGA1151 | 75 | 10% |
İdeal | — |
| Core i5-9400F | 2018 | LGA1151 | 76 | 9% |
İdeal | — |
| Core i5-9600 | 2019 | LGA1151 | 76 | 8% |
İdeal | — |
| Core i7-8700K | 2017 | LGA1151 | 78 | 6% |
İdeal | — |
| Ryzen 5 3600XT | 2019 | AM4 | 78 | 5% |
İdeal | — |
| Ryzen 5 5500 | 2020 | AM4 | 79 | 5% |
İdeal | — |
| Core i9-9900K | 2018 | LGA1151 | 79 | 5% |
İdeal | — |
| Ryzen 7 5700 | 2020 | AM4 | 79 | 5% |
İdeal | — |
| Core i7-10700F | 2020 | LGA1200 | 80 | 4% |
İdeal | — |
| Core i3-14100 | 2023 | LGA1700 | 80 | 4% |
İdeal | — |
| Core i7-11700 | 2021 | LGA1200 | 80 | 3% |
İdeal | — |
| Ryzen 5 5600T | 2024 | AM4 | 81 | 3% |
İdeal | — |
| Core i9-11900F | 2021 | LGA1200 | 81 | 2% |
İdeal | — |
| Ryzen 7 5800 | 2020 | AM4 | 81 | 2% |
İdeal | — |
| Core i5-12500 | 2022 | LGA1700 | 81 | 2% |
Gereğinden fazla | — |
| Ryzen 5 8600G | 2024 | AM5 | 81 | 2% |
Gereğinden fazla | — |
| Ryzen 7 5800X | 2020 | AM4 | 81 | 2% |
Gereğinden fazla | — |
| Ryzen 9 5900 | 2020 | AM4 | 81 | 2% |
Gereğinden fazla | — |
| Core i5-12600 | 2022 | LGA1700 | 81 | 2% |
Gereğinden fazla | — |
FPS — zorlu oyunlarda ortalama, yüksek ayarlar, 1080p; kayıp — işlemcinin GPU karelerinden aldığı pay (144 FPS'ye kadar). Veritabanımızda henüz güncel mağaza fiyatı (son 30 gün) yok — fiyatlar gösterilmiyor.
Popüler bir işlemci Radeon RX 6700 kartını açığa çıkarır mı?
Ekran kartlarıyla birlikte en çok aranan işlemciler (Yandex sorguları) — Radeon RX 6700 ile zorlu oyunlarda ortalama FPS.
Popüler oyunlarda farklı işlemcilerle Radeon RX 6700 FPS'si
FPSHQ birleşik model tahmini, yüksek ayarlar; ● — gerçek ölçüm, «CPU» — işlemci sınırlı.
| Oyun | Core i5-9400F · minimum 1080p | Ryzen 7 5700X · dengeli 1080p | Core i5-14400F · paylı 1080p |
|---|---|---|---|
| Cyberpunk 2077 | 59 | 61 | 61 |
| Counter-Strike 2 | 258 CPU | 313 CPU | 320 CPU |
| Dota 2 | 270 CPU | 350 CPU | 363 CPU |
| Minecraft | 208 CPU | 236 | 239 |
| Grand Theft Auto V | 124 CPU | 140 | 142 |
| League of Legends | 122 CPU | 146 CPU | 149 CPU |
| Elden Ring | 58 CPU | 60 | 60 |
| Grand Theft Auto IV | 68 CPU | 71 | 71 |
Ortalama FPS, High ön ayarı. ● — gerçek ölçüm (24 hücreden 0), geri kalanı birleşik FPSHQ modeli; "CPU" — işlemci sınırlı. FPS nasıl hesaplanır
Çözünürlük yükü nasıl değiştirir: Radeon RX 6700 + Ryzen 7 5700X
Çözünürlük arttıkça GPU'ya daha fazla iş düşer ve işlemcinin etkisi azalır (zorlu oyunlarda ortalama FPS).
Önemli rakamlar
Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri
Radeon RX 6700 için hangi işlemci gerekir
Yeterli minimum Core i5-9400F (yaklaşık 9% kayıp), dengeli seçim Ryzen 7 5700X (kayıp 2%). Core i5-14400F ve daha hızlısı gereğinden fazla: %3'ten az ek FPS.
- CPU sınırı olmadan Radeon RX 6700 FPS'si (1080p, zorlu oyunlar)
- 83 FPS
- «Açığa çıkarır» eşiği — CPU oyun puanı
- 3.600 / 10 000
- «Gereğinden fazla» eşiği — CPU oyun puanı
- 5.500 / 10 000
- TDP Radeon RX 6700
- 175 W
Sıkça sorulan sorular
Radeon RX 6700 için hangi işlemci gerekir?
Ryzen 7 5700X, Radeon RX 6700 kartında darboğaz yapar mı?
Radeon RX 6700 ve Ryzen 7 5700X için hangi güç kaynağı gerekir?
Darboğaz neden zorlu oyunlarda değerlendiriliyor?
İlgili hesaplamalar
- Radeon RX 6700 özellikleri →
- Radeon RX 6700 için güç kaynağı →
- Elektrik maliyeti: Radeon RX 6700 →
- Darboğaz: Radeon RX 6700 + Ryzen 7 5700X →
- Ryzen 7 5700X için ekran kartı →
- Core i5-9400F için ekran kartı →
- Radeon RX 7600 için işlemci →
- Intel Arc B580 için işlemci →
- Intel Arc A770 için işlemci →
- Intel Arc B570 için işlemci →
- Ekran kartınız için hangi işlemci gerekir →
- Bütçeye göre oyun bilgisayarı toplama →
Yöntem: FPS — FPSHQ birleşik modeli (gerçek ölçümler + regresyon), CPU sınırı — işlemci oyun puanına göre, çözünürlük — GPU sınıfına göre. hesaplama yöntemi