Oyun için dizüstü: hangi GPU gerekir
200 popüler oyunun her biri için 1080p yüksekte 60 FPS veren en uygun fiyatlı dizüstü GPU’su ve resmî özellikleriyle 153 dizüstü modeli.
60 FPS için minimum dizüstü GPU’su
| Oyun | Min. GPU (60 FPS, 1080p, yüksek) | FPS (güce göre aralık) |
|---|---|---|
| Cyberpunk 2077 | GeForce RTX 4070 (35–115 W) | 33–90 |
| Counter-Strike 2 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 80–225 |
| Dota 2 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 97–270 |
| Minecraft | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 57–160 |
| Grand Theft Auto V | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 34–93 |
| Half-Life | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 489–999 |
| Counter-Strike 1.6 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 401–999 |
| League of Legends | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 35–98 |
| Binding of Isaac: Rebirth | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 245–690 |
| Counter-Strike: Source | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 188–530 |
| Hearthstone | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 188–530 |
| Half-Life 2 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 151–425 |
| Team Fortress 2 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 151–425 |
| Ultimate Chicken Horse | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 71–205 |
| Hades-like Pizza Tower | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 151–425 |
| Left 4 Dead 2 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 71–205 |
| Portal 2 | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 57–165 |
| Garry's Mod | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 114–325 |
| Stumble Guys | GeForce RTX 4050 (35–115 W) | 44–105 |
| Elden Ring | GeForce RTX 4060 (35–115 W) | 34–60 |
| Grand Theft Auto IV | GeForce RTX 4060 (35–115 W) | 33–84 |
| Human: Fall Flat | GeForce RTX 3050 Ti (35–80 W) | 37–98 |
| Noita | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 71–205 |
| StarCraft II | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 80–230 |
| Gang Beasts | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 80–230 |
| Diablo III | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 71–205 |
| L.A. Noire | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 71–205 |
| Old School RuneScape | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 65–190 |
| Heroes of the Storm | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 60–175 |
| Max Payne 3 | GeForce RTX 4050 (35–115 W) | 47–115 |
| RuneScape | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 65–190 |
| Genshin Impact | GeForce RTX 4050 (35–115 W) | 42–98 |
| Rainbow Six Siege | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 40–115 |
| Albion Online | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 71–205 |
| Elden Ring: Shadow of the Erdtree | GeForce RTX 4060 (35–115 W) | 34–60 |
| Titanfall 2 | GeForce RTX 3050 Ti (35–80 W) | 33–87 |
| Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville | GeForce RTX 3050 Ti (35–80 W) | 35–91 |
| Sid Meier's Civilization V | GeForce RTX 3050 (35–80 W) | 35–98 |
| Against the Storm | GeForce RTX 3050 Ti (35–80 W) | 34–88 |
| PowerWash Simulator | GeForce RTX 3050 Ti (35–80 W) | 35–91 |
FPS, GPU’nun resmî gücünün (TGP) alt ve üst sınırı arasındaki bir aralıktır: düşük güçlü bir dizüstüde alt sayıya daha yakın olur.
Dizüstü model kataloğu (153) →
Nasıl hesaplıyoruz
Modeller ve GPU’ları yalnızca üreticilerin resmî sayfalarından alınır (/laptops/ kataloğu, her model kaynağına ve kontrol tarihine bağlantı verir).
FPS, GPU gücüne göre düzeltilmiş FPSHQ’nun tek modelidir: FPS, NVIDIA’nın resmî TGP’sinin alt sınırından üst sınırına doğru artan boost frekansıyla orantılıdır.
Üretici gücü belirtmiyorsa aralık gösteririz. Soğutma, işlemci ve güç profili de etkiler: bu bir tahmindir, ölçüm değildir.
Oyun için dizüstü: hangi GPU gerekir
Önemli olan GPU ve gücüdür (TGP). Tabloda her popüler oyun için 1080p yüksekte 60 FPS veren en uygun fiyatlı dizüstü GPU’su yer alıyor.