Carmageddon: Max Damage
Carmageddon: Max Damage için FPSHQ yük puanı 31/100: hafif bir oyun — bütçe ve eski kartlarda bile çalışır. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre.
Carmageddon: Max Damage hakkında her şey
FPSHQ’nun bu oyunla ilgili tüm sayfaları: FPS, ayarlar, donanım gereksinimleri, sorunlar ve tartışmalar.
Carmageddon: Max Damage, Stainless Games Ltd tarafından geliştirilen bir oyundur. Steam çıkış tarihi: 27 Ekim 2016. Steam inceleme sayısı: 2 669. Steam’e göre minimum ekran kartı: 1Gb DirectX 11 (AMD HD 6000 series GPU or equivalent). En az 4 GB RAM gerekir.
Oyun hakkında
- Geliştirici
- Stainless Games Ltd
- Yayıncı
- THQ Nordic
- Çıkış tarihi
- 27 Ekim 2016
- PC platformları
- Windows
- Mod
- çok oyunculu / co-op
- Steam incelemeleri
- 2 669
- Steam mağaza sayfası
- store.steampowered.com/app/505170
Carmageddon: Max Damage sistem gereksinimleri
| Bileşen | Minimum | Önerilen |
|---|---|---|
| İS | Win 7 64-bit | Win 7 64-bit |
| İşlemci | Intel i3-2100 3.1GHz | Intel i5-3570 3.4GHz |
| Bellek | 4 GB ОЗУ | 8 GB ОЗУ |
| Ekran kartı | 1Gb DirectX 11 (AMD HD 6000 series GPU or equivalent) | 2Gb DirectX 11 (AMD HD 7800 series GPU or equivalent) |
| DirectX | версии 11 | версии 11 |
| Depolama | 20 GB | 20 GB |
| Ses kartı | DirectX compatible | DirectX compatible |
| Notlar | Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported. | Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported. |
Kaynak: oyunun Steam sayfası — geliştiricinin yayımladığı gereksinimler.
Carmageddon: Max Damage ne kadar yer kaplar, SSD gerekir mi
Resmî sistem gereksinimlerine göre Carmageddon: Max Damage diskte 20 GB yer kaplar (oyunun Steam sayfası, 13.10.2026 tarihli veri). gereksinimler
Carmageddon: Max Damage gereksinimlerinde depolama türü belirtilmemiş — SSD resmî olarak gerekli değil; yalnızca yüklemeleri hızlandırır.
Kaynak: resmî sistem gereksinimleri (oyunun Steam sayfası), alınma tarihi 13.10.2026. Boyut, kurulum için gereken boş alandır; güncellemeler ve DLC ile artabilir. store.steampowered.com
İpucu: belirtilenden fazla boş alan bırakın — güncellemeler önce indirilir, sonra kurulur.
Sıralama: 88453 popüler oyun ne kadar yer kaplıyor ve hangileri SSD istiyor →
🛠 Oyun çöküyor veya açılmıyor mu?
Sık görülen hatalar için adım adım çözümler ve bilgisayarınız için tanılama
Farklı ekran kartlarında FPS
Carmageddon: Max Damage'de güncel 2024–2026 GPU'larında FPS tahmini. Grafik ön ayarını değiştirin — tablo yeniden hesaplanır. 1080p / 1440p / 4K'da ortalama FPS.
| Ekran kartı | Tier | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | S | 315–480 | 285–435 | 210–320 |
| GeForce RTX 4090 | S | 310–470 | 270–410 | 175–270 |
| GeForce RTX 5080 | S | 300–460 | 250–385 | 155–235 |
| GeForce RTX 4080 Super | A | 290–450 | 235–365 | 140–215 |
| GeForce RTX 4080 | A | 285–440 | 225–350 | 130–200 |
| Radeon RX 7900 XTX | A | 285–445 | 230–350 | 130–205 |
| GeForce RTX 5070 Ti | A | 280–435 | 220–340 | 125–195 |
| Radeon RX 9070 XT | A | 275–430 | 215–330 | 120–185 |
| Radeon RX 7900 XT | A | 260–410 | 195–305 | 105–170 |
| GeForce RTX 4070 Ti Super | A | 270–420 | 205–320 | 115–180 |
| GeForce RTX 3090 Ti | B | 255–400 | 190–295 | 100–160 |
| Radeon RX 9070 | A | 250–395 | 185–290 | 100–160 |
* Ortalama FPS: varsa gerçek ölçümler, yoksa birleşik FPSHQ modeli. Gerçek FPS işlemciye, oyun yamasına ve sürücülere bağlıdır. Hız aşırtmasız referans GPU modelleri. hesaplama yöntemi
📊 Ekran kartına göre FPS (1440p, Ultra)
Yeşil — 60+ FPS (rahat), sarı — 30–60 (oynanabilir), kırmızı — 30 altı. Kesikli çizgi 60 FPS.
Carmageddon: Max Damage hangi ekran kartlarında çalışır
FPSHQ modelinin 1080p High’da 60+ FPS öngördüğü en uygun kartlar. Bu bir tahmindir, ölçüm değildir.
- Radeon RX Vega 64 ≈63 FPS
- GeForce GTX 1660 ≈63 FPS
- GeForce GTX 1660 Ti ≈68 FPS
- GeForce GTX 1660 Super ≈69 FPS
- GeForce GTX 1070 ≈77 FPS
- Radeon RX 5600 XT ≈81 FPS
FPS ölçümü gönder
FPS ölçümünüzü ekleyin
Ortalama FPS değerinizi paylaşın. Oyuncu ölçümleri kontrol edilir; bir hücrede 3 veya daha fazla cihaz olduğunda FPSHQ modelini iyileştirir.
Sonucumu gönderNasıl ölçülür: 60 saniye normal oynanış (menü veya yükleme değil), kare sınırı ve vsync olmadan; ortalama FPS ve %1 low katmandan okunur.
Windows için FPSHQ uygulaması ortalama FPS ve %1 low değerini kare sürelerinden (PresentMon) hesaplar ve izninizle sonucu kendisi gönderir.
Uygulamayı indirYalnızca toplu veriler yayınlanır: 2+ cihazın medyanı veya inceleme sonrası. Ad ve IP saklanmaz; kötüye kullanıma karşı yalnızca bir özet tutulur. Yöntem
Ne kadar yüksekse o kadar güçlü PC gerekir. Zayıf donanımda bile çalışır.
🏆 Carmageddon: Max Damage için hangi GPU gerekir?
Bu oyunda gerçek FPS'li hazır bir GPU sıralaması
Carmageddon: Max Damage için GPU sıralaması →Önemli rakamlar
Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri
PC'm Carmageddon: Max Damage çalıştırır mı?
Carmageddon: Max Damage (2016): FPSHQ yük endeksi 100 üzerinden 31. FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 1080p yüksek ayarlarda 160–255 FPS, GeForce RTX 4070 1440p ultra ayarlarda 155–240 FPS verir; 12 popüler ekran kartından 8 tanesi 1440p Ultra'da 60+ FPS tutar. Geliştiricinin minimum ekran kartı: 1Gb DirectX 11 (AMD HD 6000 series GPU or equivalent); minimum RAM: 4 GB. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre (13.10.2026 tarihinde doğrulandı); FPSHQ model tahmini (ölçüm değil). (model doğruluğu)
- FPSHQ yük endeksi
- 31 FPSHQ endeksi
- RTX 3060 · 1080p High
- 184 FPS model tahmini
- RTX 4070 · 1440p Ultra
- 200 FPS model tahmini
Oyun hakkında sıkça sorulan sorular
Carmageddon: Max Damage için minimum sistem gereksinimleri neler?
Oyun hangi platformlarda mevcut?
Carmageddon: Max Damage ne kadar yer kaplar ve SSD gerekir mi?
Carmageddon: Max Damage'in türü nedir?
Geliştirici ve yayıncı kim?
Oyun ne zaman çıktı veya çıkacak?
Bu oyunda kaç FPS alacağım?
Bütçe bir ekran kartıyla oynanır mı?
Tartışmalar: Carmageddon: Max Damage
Henüz konu yok. İlk siz olun — bir soru sorun.
Yorumlar (0)