Monument Valley 3

Monument Valley 3

0.0(0 oy)
Çıkış tarihi 2025-07-22
Tür Strategy
Monument Valley 3 için hangi donanım gerekir?

Monument Valley 3 için FPSHQ yük puanı 45/100: orta düzey gereksinimler — RTX 3060 / RX 6600 gibi orta sınıf kartlarda çalışır. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre.

gereksinimler · veriler güncellendi · hesaplama yöntemi

Monument Valley 3, ustwo games tarafından geliştirilen bir oyundur. Steam çıkış tarihi: 22 Temmuz 2025. Steam inceleme sayısı: 2 206. Steam’e göre minimum ekran kartı: GeForce GTX 460. En az 8 GB RAM gerekir.

Oyun hakkında

Geliştirici
ustwo games
Yayıncı
ustwo games
Çıkış tarihi
22 Temmuz 2025
PC platformları
Windows
Steam incelemeleri
2 206

Monument Valley 3 sistem gereksinimleri

Bileşen Minimum Önerilen
İS Windows® 10 64-bit —
İşlemci Intel Core i5 —
Bellek 8 GB ОЗУ —
Ekran kartı GeForce GTX 460 —
DirectX версии 11 —
Depolama 1 GB —

64-разрядные процессор и операционная система

Kaynak: oyunun Steam sayfası — geliştiricinin yayımladığı gereksinimler.

Monument Valley 3 ne kadar yer kaplar, SSD gerekir mi

Resmî sistem gereksinimlerine göre Monument Valley 3 diskte 1 GB yer kaplar (oyunun Steam sayfası, 09.10.2026 tarihli veri). gereksinimler

1 GBdisk alanı
belirtilmemişSSD
41 %resmî boyutu bilinen 80780 oyunun bu kadarı daha küçük

Monument Valley 3 gereksinimlerinde depolama türü belirtilmemiş — SSD resmî olarak gerekli değil; yalnızca yüklemeleri hızlandırır.

Monument Valley 3Monument Valley 31 GB2025 oyunlarının medyanı (n = 17551)2025 oyunlarının medyanı (n = 17…1 GB80780 FPSHQ oyununun medyanı80780 FPSHQ oyununun medyanı1 GBEn büyük: AlbatrossEn büyük: Albatross2000 GBMonument Valley 3Monument Valley 31 GB2025 oyunlarının medyanı (n = 17551)2025 oyunlarının medyanı (n = 17551)1 GB80780 FPSHQ oyununun medyanı80780 FPSHQ oyununun medyanı1 GBEn büyük: AlbatrossEn büyük: Albatross2000 GB

Kaynak: resmî sistem gereksinimleri (oyunun Steam sayfası), alınma tarihi 09.10.2026. Boyut, kurulum için gereken boş alandır; güncellemeler ve DLC ile artabilir. store.steampowered.com

İpucu: belirtilenden fazla boş alan bırakın — güncellemeler önce indirilir, sonra kurulur.

🛠 Oyun çöküyor veya açılmıyor mu?

Sık görülen hatalar için adım adım çözümler ve bilgisayarınız için tanılama

Rehberi aç →Oyun açılırken DLL hatasıOyunlar sürekli çöküyor: nedeni nasıl bulunurOyun açılmıyor: neler kontrol edilmeliOyunlarda takılmalar ve donmalar

Farklı ekran kartlarında FPS

Monument Valley 3'de güncel 2024–2026 GPU'larında FPS tahmini. Grafik ön ayarını değiştirin — tablo yeniden hesaplanır. 1080p / 1440p / 4K'da ortalama FPS.

Ekran kartı Tier 1080p 1440p 4K
GeForce RTX 5090 S 250–385 215–330 135–210
GeForce RTX 4090 S 240–370 190–295 110–170
GeForce RTX 5080 S 230–350 175–270 99–150
GeForce RTX 4080 Super A 215–330 160–245 88–135
GeForce RTX 4080 A 205–320 150–235 83–130
Radeon RX 7900 XTX A 210–325 150–235 83–130
GeForce RTX 5070 Ti A 200–310 145–225 79–120
Radeon RX 9070 XT A 195–305 140–215 77–120
Radeon RX 7900 XT A 180–285 125–195 68–105
GeForce RTX 4070 Ti Super A 190–300 135–210 72–115
GeForce RTX 3090 Ti B 175–275 120–190 65–100
Radeon RX 9070 A 170–270 120–185 64–98

* Ortalama FPS: varsa gerçek ölçümler, yoksa birleşik FPSHQ modeli. Gerçek FPS işlemciye, oyun yamasına ve sürücülere bağlıdır. Hız aşırtmasız referans GPU modelleri. hesaplama yöntemi

📊 Ekran kartına göre FPS (1440p, Ultra)

Yeşil — 60+ FPS (rahat), sarı — 30–60 (oynanabilir), kırmızı — 30 altı. Kesikli çizgi 60 FPS.

Monument Valley 3 hangi ekran kartlarında çalışır

FPSHQ modelinin 1080p High’da 60+ FPS öngördüğü en uygun kartlar. Bu bir tahmindir, ölçüm değildir.

FPS ölçümü gönder

FPS ölçümünüzü ekleyin

Ortalama FPS değerinizi paylaşın. Oyuncu ölçümleri kontrol edilir; bir hücrede 3 veya daha fazla cihaz olduğunda FPSHQ modelini iyileştirir.

Sonucumu gönderNasıl ölçülür: 60 saniye normal oynanış (menü veya yükleme değil), kare sınırı ve vsync olmadan; ortalama FPS ve %1 low katmandan okunur.
OyunMonument Valley 3
Çözünürlük
Grafik ön ayarı

Daha fazla ayrıntı
Yalnızca dizüstü: üretici aracındaki veya katmandaki mod (TGP). Güç bilgili ölçüm, dizüstü FPS değerlerini daha doğru göstermeye yardımcı olur.
Daha hassas: uygulamada “60 sn ölçüm”

Windows için FPSHQ uygulaması ortalama FPS ve %1 low değerini kare sürelerinden (PresentMon) hesaplar ve izninizle sonucu kendisi gönderir.

Uygulamayı indir

Yalnızca toplu veriler yayınlanır: 2+ cihazın medyanı veya inceleme sonrası. Ad ve IP saklanmaz; kötüye kullanıma karşı yalnızca bir özet tutulur. Yöntem

45
Sistem talebi
100 üzerinden

Ne kadar yüksekse o kadar güçlü PC gerekir. Zayıf donanımda bile çalışır.

🏆 Monument Valley 3 için hangi GPU gerekir?

Bu oyunda gerçek FPS'li hazır bir GPU sıralaması

Monument Valley 3 için GPU sıralaması →

Önemli rakamlar

Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri

45/100
FPSHQ yük endeksi
100–160FPS
RTX 3060 ile FPS, 1080p High model tahmini
100–155FPS
RTX 4070 ile FPS, 1440p Ultra model tahmini
6
12 popüler ekran kartından 60+ FPS tutan (1440p Ultra)
8GB
minimum RAM
2025
çıkış yılı
Kısaca

PC'm Monument Valley 3 çalıştırır mı?

Monument Valley 3 (2025): FPSHQ yük endeksi 100 üzerinden 45. FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 1080p yüksek ayarlarda 100–160 FPS, GeForce RTX 4070 1440p ultra ayarlarda 100–155 FPS verir; 12 popüler ekran kartından 6 tanesi 1440p Ultra'da 60+ FPS tutar. Geliştiricinin minimum ekran kartı: GeForce GTX 460; minimum RAM: 8 GB. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre (09.10.2026 tarihinde doğrulandı); FPSHQ model tahmini (ölçüm değil). (model doğruluğu)

FPSHQ yük endeksi
45 FPSHQ endeksi
RTX 3060 · 1080p High
116 FPS model tahmini
RTX 4070 · 1440p Ultra
127 FPS model tahmini
güncellendi · kaynak: FPS Monument Valley 3, FPSHQ model tahmini

Oyun hakkında sıkça sorulan sorular

Monument Valley 3 için minimum sistem gereksinimleri neler?
Minimum yapılandırma: Intel Core i5, GeForce GTX 460, 8 GB RAM, 1 GB disk.
Oyun hangi platformlarda mevcut?
Oyun şu platformlarda: Windows.
Monument Valley 3 ne kadar yer kaplar ve SSD gerekir mi?
Resmî gereksinimlere göre Monument Valley 3 için 1 GB boş disk alanı gerekir (oyunun Steam sayfası, 09.10.2026 tarihli veri). Monument Valley 3 gereksinimlerinde depolama türü belirtilmemiş — SSD resmî olarak gerekli değil; yalnızca yüklemeleri hızlandırır.
Monument Valley 3'in türü nedir?
Tür: Strategy. Yalnızca tek oyunculu.
Geliştirici ve yayıncı kim?
Geliştirici: ustwo games. Yayıncı: ustwo games.
Oyun ne zaman çıktı veya çıkacak?
Çıkış: 2025-07-22.
Bu oyunda kaç FPS alacağım?
Yapılandırmanız için kesin tahmin için FPS hesaplayıcımızı kullanın. Bu sayfanın üstünde popüler GPU'larla farklı çözünürlük ve ayarlarda uyumluluk tablosu var.
Bütçe bir ekran kartıyla oynanır mı?
Minimum: GeForce GTX 460. GPU'nuz minimumdan zayıfsa oyun açılmayabilir veya çok takılabilir. Minimum GPU'da genelde FSR Performance ile 1080p low oynanır.

Tartışmalar: Monument Valley 3

Henüz konu yok. İlk siz olun — bir soru sorun.

Yorumlar (0)

Puan:
Henüz yorum yok. İlk siz yazın!