Stonewards
Stonewards için FPSHQ yük puanı 62/100: zorlu bir oyun — 1080p–1440p yüksek ayarlar için RTX 4060 / RX 7600 ve üstü. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre.
Stonewards, Banana Tiger Studio tarafından geliştirilen bir oyundur. Steam çıkış tarihi: 11 Ağustos 2026. Steam inceleme sayısı: 858. Steam’e göre minimum ekran kartı: NVIDIA GTX 1060 / AMD RX 480. En az 8 GB RAM gerekir.
Oyun hakkında
- Geliştirici
- Banana Tiger Studio
- Yayıncı
- Banana Tiger Studio
- Çıkış tarihi
- 11 Ağustos 2026
- PC platformları
- Windows
- Mod
- çok oyunculu / co-op
- Steam incelemeleri
- 858
- Steam mağaza sayfası
- store.steampowered.com/app/4502710
Stonewards sistem gereksinimleri
| Bileşen | Minimum | Önerilen |
|---|---|---|
| İS | Windows (64-bit) 10 | Windows (64-bit) 11 |
| İşlemci | Intel Core i5 @ 2.5 GHz or equivalent | Intel Core i5 @ 3.0 GHz or AMD Ryzen 5 or equivalent |
| Bellek | 8 GB ОЗУ | 16 GB ОЗУ |
| Ekran kartı | NVIDIA GTX 1060 / AMD RX 480 | RTX 2060 or RX 7600xt or equivalent |
| DirectX | версии 11 | версии 11 |
| Depolama | 5 GB | 5 GB |
Kaynak: oyunun Steam sayfası — geliştiricinin yayımladığı gereksinimler.
Stonewards ne kadar yer kaplar, SSD gerekir mi
Resmî sistem gereksinimlerine göre Stonewards diskte 5 GB yer kaplar (oyunun Steam sayfası, 04.10.2026 tarihli veri). gereksinimler
Stonewards gereksinimlerinde depolama türü belirtilmemiş — SSD resmî olarak gerekli değil; yalnızca yüklemeleri hızlandırır.
Kaynak: resmî sistem gereksinimleri (oyunun Steam sayfası), alınma tarihi 04.10.2026. Boyut, kurulum için gereken boş alandır; güncellemeler ve DLC ile artabilir. store.steampowered.com
İpucu: belirtilenden fazla boş alan bırakın — güncellemeler önce indirilir, sonra kurulur.
Sıralama: 93847 popüler oyun ne kadar yer kaplıyor ve hangileri SSD istiyor →
🛠 Oyun çöküyor veya açılmıyor mu?
Sık görülen hatalar için adım adım çözümler ve bilgisayarınız için tanılama
Farklı ekran kartlarında FPS
Stonewards'de güncel 2024–2026 GPU'larında FPS tahmini. Grafik ön ayarını değiştirin — tablo yeniden hesaplanır. 1080p / 1440p / 4K'da ortalama FPS.
| Ekran kartı | Tier | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | S | 200–310 | 160–245 | 93–140 |
| GeForce RTX 4090 | S | 185–285 | 135–210 | 76–115 |
| GeForce RTX 5080 | S | 170–260 | 120–185 | 66–99 |
| GeForce RTX 4080 Super | A | 155–240 | 110–170 | 59–90 |
| GeForce RTX 4080 | A | 150–230 | 100–160 | 55–84 |
| Radeon RX 7900 XTX | A | 150–235 | 100–160 | 56–85 |
| GeForce RTX 5070 Ti | A | 140–220 | 99–155 | 53–80 |
| Radeon RX 9070 XT | A | 135–215 | 96–150 | 51–78 |
| Radeon RX 7900 XT | A | 125–195 | 86–135 | 45–70 |
| GeForce RTX 4070 Ti Super | A | 130–210 | 92–145 | 48–75 |
| GeForce RTX 3090 Ti | B | 120–190 | 83–130 | 44–67 |
| Radeon RX 9070 | A | 115–185 | 80–125 | 42–65 |
* Ortalama FPS: varsa gerçek ölçümler, yoksa birleşik FPSHQ modeli. Gerçek FPS işlemciye, oyun yamasına ve sürücülere bağlıdır. Hız aşırtmasız referans GPU modelleri. hesaplama yöntemi
📊 Ekran kartına göre FPS (1440p, Ultra)
Yeşil — 60+ FPS (rahat), sarı — 30–60 (oynanabilir), kırmızı — 30 altı. Kesikli çizgi 60 FPS.
Stonewards hangi ekran kartlarında çalışır
Steam minimumu (NVIDIA GTX 1060 / AMD RX 480) kadar hızlı kartlar. FPS, 1080p High için FPSHQ modeli tahminidir, ölçüm değildir.
- GeForce GTX 1650 ≈26 FPS
- Radeon RX 480 ≈26 FPS
- GeForce GTX 970 ≈26 FPS
- Radeon RX 5700 ≈62 FPS
- GeForce RTX 2060 Super ≈62 FPS
- GeForce RTX 2070 ≈64 FPS
FPS ölçümü gönder
FPS ölçümünüzü ekleyin
Ortalama FPS değerinizi paylaşın. Oyuncu ölçümleri kontrol edilir; bir hücrede 3 veya daha fazla cihaz olduğunda FPSHQ modelini iyileştirir.
Sonucumu gönderNasıl ölçülür: 60 saniye normal oynanış (menü veya yükleme değil), kare sınırı ve vsync olmadan; ortalama FPS ve %1 low katmandan okunur.
Windows için FPSHQ uygulaması ortalama FPS ve %1 low değerini kare sürelerinden (PresentMon) hesaplar ve izninizle sonucu kendisi gönderir.
Uygulamayı indirYalnızca toplu veriler yayınlanır: 2+ cihazın medyanı veya inceleme sonrası. Ad ve IP saklanmaz; kötüye kullanıma karşı yalnızca bir özet tutulur. Yöntem
Ne kadar yüksekse o kadar güçlü PC gerekir. Orta yük.
🏆 Stonewards için hangi GPU gerekir?
Bu oyunda gerçek FPS'li hazır bir GPU sıralaması
Stonewards için GPU sıralaması →Önemli rakamlar
Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri
PC'm Stonewards çalıştırır mı?
Stonewards (2026): FPSHQ yük endeksi 100 üzerinden 62. FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 1080p yüksek ayarlarda 69–110 FPS, GeForce RTX 4070 1440p ultra ayarlarda 66–105 FPS verir; 12 popüler ekran kartından 3 tanesi 1440p Ultra'da 60+ FPS tutar. Geliştiricinin minimum ekran kartı: NVIDIA GTX 1060 / AMD RX 480; minimum RAM: 8 GB. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre (04.10.2026 tarihinde doğrulandı); FPSHQ model tahmini (ölçüm değil). (model doğruluğu)
- FPSHQ yük endeksi
- 62 FPSHQ endeksi
- RTX 3060 · 1080p High
- 78 FPS model tahmini
- RTX 4070 · 1440p Ultra
- 85 FPS model tahmini
Oyun hakkında sıkça sorulan sorular
Stonewards için minimum sistem gereksinimleri neler?
Oyun hangi platformlarda mevcut?
Stonewards ne kadar yer kaplar ve SSD gerekir mi?
Stonewards'in türü nedir?
Geliştirici ve yayıncı kim?
Oyun ne zaman çıktı veya çıkacak?
Bu oyunda kaç FPS alacağım?
Bütçe bir ekran kartıyla oynanır mı?
Tartışmalar: Stonewards
Henüz konu yok. İlk siz olun — bir soru sorun.
Yorumlar (0)