FX-6300 ile hangi ekran kartı uyumlu

FX-6300 hangi GPU'yu tam açığa çıkarabilir ve ekran kartına nereden itibaren fazla ödersiniz — zorlu oyunlarda FPSHQ birleşik FPS modeli.

Kısa cevap

FX-6300, ekran kartlarını Radeon RX 580 seviyesine kadar açığa çıkarır (yaklaşık 7% CPU kaybı). Boşa para harcamadan ideal seçim GeForce GTX 770. Radeon RX 580 kartından hızlı GPU'lar işlemci tarafından geriletilir — hiç görmeyeceğiniz karelere para ödersiniz.

Temel rakamlar
FX-6300 oyun puanı1.690 / 10 000
Çekirdek / iş parçacığı6 / 6
SoketAM3+
Kayıpsız en hızlı GPURadeon RX 580
GeForce GTX 770 + FX-6300 için güç kaynağı550 W ve üzeri
veriler güncellendi · Kaynaklar: hesaplama yöntemi, darboğaz hesabı, FPS modeli, PSU hesabı

Üç seçenek: minimum, dengeli, paylı

minimum CPU payı
24FPS · 1080p
2%FPS kaybı
GPU kullanımı: 98%
Fiyat: —
dengeli CPU payı
24FPS · 1080p
2%FPS kaybı
GPU kullanımı: 98%
Fiyat: —
maksimum İdeal
33FPS · 1080p
7%FPS kaybı
GPU kullanımı: 93%
Fiyat: —

FX-6300 için ölçekte ekran kartları

Her nokta bir ekran kartıdır (eksen — FPSHQ GPU performans puanı, 0–10.000). Yeşil — ideal, kırmızı — FX-6300 kartı açığa çıkaramaz, sarı — işlemcinin bol payı var. Çözünürlük GPU sınıfına göredir.

GeForce GTX 770Radeon RX 580010.000
İdeal Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) CPU payı

FX-6300 için ekran kartı sıralaması

GPU sınıfı çözünürlüğünde zorlu oyunlarda ortalama FPS (yüksek) ve CPU yüzünden kaybedilen kare payı.

Ekran kartı Yıl Çözünürlük FPS FPS kaybı Sonuç Fiyat
GeForce GTX 1660 2019 1080p 38
14%
Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) —
GeForce GTX 1060 6GB 2016 1080p 36
11%
Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) —
GeForce GTX 980 Ti 2014 1080p 36
11%
Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) —
Radeon RX 5500 XT 2019 1080p 36
11%
Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) —
Radeon RX Vega 56 2017 1080p 36
11%
Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) —
Radeon RX 6500 XT 2022 1080p 34
9%
İdeal —
GeForce GTX 1650 Super 2019 1080p 33
9%
İdeal —
Radeon RX 590 2017 1080p 34
9%
İdeal —
Intel Arc A380 2022 1080p 33
7%
İdeal —
GeForce GTX 980 2014 1080p 32
6%
İdeal —
Radeon RX 5500 2019 1080p 32
6%
İdeal —
Radeon RX 580 2017 1080p 33
7%
İdeal —
GeForce GTX 1650 2019 1080p 26
4%
İdeal —
GeForce GTX 970 2014 1080p 28
4%
İdeal —
GeForce GTX 780 Ti 2013 1080p 28
4%
İdeal —
Radeon RX 570 2017 1080p 30
6%
İdeal —
Radeon RX 480 2016 1080p 29
4%
İdeal —
Radeon RX 6400 2020 1080p 27
3%
İdeal —
GeForce GTX 780 2013 1080p 25
3%
İdeal —
Radeon RX 470 2016 1080p 25
2%
CPU payı —
GeForce GTX 770 2013 1080p 24
2%
CPU payı —
GeForce GTX 1050 Ti 2016 1080p 22
1%
CPU payı —
Intel Arc A310 2022 1080p 22
1%
CPU payı —
GeForce GTX 960 2014 1080p 21
2%
CPU payı —

FPS — zorlu oyunlarda ortalama, yüksek ayarlar, 1080p; kayıp — işlemcinin GPU karelerinden aldığı pay (144 FPS'ye kadar). Veritabanımızda henüz güncel mağaza fiyatı (son 30 gün) yok — fiyatlar gösterilmiyor.

FX-6300 ile popüler ekran kartları

En çok aranan ekran kartları (Yandex sorguları) — FX-6300 ile zorlu oyunlarda ortalama FPS.

GeForce RTX 506047 FPSGeForce RTX 507047 FPSGeForce RTX 406047 FPSGeForce RTX 307047 FPSGeForce RTX 5060 Ti47 FPSGeForce RTX 308047 FPSGeForce RTX 4060 Ti47 FPSRadeon RX 58033 FPSGeForce RTX 306046 FPSGeForce RTX 3070 Ti47 FPSGeForce RTX 305043 FPSGeForce RTX 5070 Ti47 FPS
GeForce RTX 5060 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 5070 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 4060 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 3070 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 5060 Ti + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 3080 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 4060 Ti + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) Radeon RX 580 + FX-6300 İdeal GeForce RTX 3060 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 3070 Ti + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 3050 + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme) GeForce RTX 5070 Ti + FX-6300 Darboğaz (GPU'ya fazla ödeme)

Popüler oyunlarda FX-6300 ve farklı ekran kartlarıyla FPS

FPSHQ birleşik model tahmini, yüksek ayarlar; ● — gerçek ölçüm, «CPU» — işlemci sınırlı.

OyunGeForce GTX 770 · minimum
1080p
Radeon RX 580 · maksimum
1080p
Cyberpunk 20771825
Counter-Strike 293 CPU113 CPU
Dota 2106 CPU120 CPU
Minecraft7090 CPU
Grand Theft Auto V4153 CPU
League of Legends42 CPU52 CPU
Elden Ring2129
Grand Theft Auto IV2128

Ortalama FPS, High ön ayarı. ● — gerçek ölçüm (16 hücreden 0), geri kalanı birleşik FPSHQ modeli; "CPU" — işlemci sınırlı. FPS nasıl hesaplanır

Çözünürlük yükü nasıl değiştirir: GeForce GTX 770 + FX-6300

Çözünürlük arttıkça GPU'ya daha fazla iş düşer ve işlemcinin etkisi azalır (zorlu oyunlarda ortalama FPS).

24FPS
1080p
CPU kaybı: 2%
17FPS
1440p
CPU kaybı: 0%
9FPS
4K
CPU kaybı: 0%

Önemli rakamlar

Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri

1.690 / 10 000
FX-6300 oyun puanı
6 / 6
Çekirdek / iş parçacığı
AM3+
Soket
Radeon RX 580
Kayıpsız en hızlı GPU
550 W ve üzeri
GeForce GTX 770 + FX-6300 için güç kaynağı
Kısaca

FX-6300 ile hangi ekran kartı uyumlu

FX-6300 işlemcisinin hâlâ açığa çıkardığı en hızlı kart Radeon RX 580 (yaklaşık 7% kayıp); ideal seçim GeForce GTX 770. Daha hızlı kartlar işlemci tarafından geriletilir.

FX-6300 oyun puanı
1.690 / 10 000
Çekirdek / iş parçacığı
6 / 6
Soket
AM3+
Kayıpsız en hızlı GPU
Radeon RX 580
güncellendi · kaynak: FPSHQ model tahmini

Sıkça sorulan sorular

FX-6300 ile hangi ekran kartı uyumlu?
FX-6300 işlemcisinin hâlâ açığa çıkardığı en hızlı kart Radeon RX 580 (yaklaşık 7% kayıp); ideal seçim GeForce GTX 770. Daha hızlı kartlar işlemci tarafından geriletilir.
FX-6300, GeForce RTX 5060 kartında darboğaz yapar mı?
Evet: zorlu oyunlarda (1080p) FX-6300, GeForce RTX 5060 kartını yaklaşık 51% geriletiyor — 94 yerine ortalama 47 FPS.
GeForce GTX 770 ve FX-6300 için hangi güç kaynağı gerekir?
550 W veya üstü: yaklaşık 415 W yük, 507 W'a kadar kısa ani yükselmeler (FPSHQ birleşik PSU formülü).
Darboğaz neden zorlu oyunlarda değerlendiriliyor?
300+ FPS ile çalışan e-spor oyunlarında her işlemci sınır haline gelir; bu yüzden GPU kullanımını popüler zorlu oyunlarda (Cyberpunk 2077, Elden Ring, Grand Theft Auto IV, Max Payne 3) 1080p çözünürlükte, tipik bir oyuncu monitörünün yenileme hızı olan 144 FPS'ye kadar değerlendiriyoruz.

İlgili hesaplamalar

Yöntem: FPS — FPSHQ birleşik modeli (gerçek ölçümler + regresyon), CPU sınırı — işlemci oyun puanına göre, çözünürlük — GPU sınıfına göre. hesaplama yöntemi