GPU'ya uygun monitör

Intel Arc A770 için hangi monitör gerekir

Intel Arc A770, 20 popüler ve 9 rekabetçi oyunda 1080p, 1440p ve 4K'da kaç kare veriyor — ve gerçekte hangi yenileme hızını besleyebiliyor.

Optimum
1080p · 75 Hz

20 oyunda medyan 93 FPS, yüksek ayarlar

E-spor için
1080p · 180 Hz

9 rekabetçi oyunda medyan 205 FPS (orta)

4K
10% oyun 60+ FPS

Kısa cevap

Intel Arc A770 için en uygun monitör 1080p 75 Hz'dir: 1080p'de 20 popüler oyunda yüksek ayarlarda medyan FPS 93 ve oyunların en az dörtte üçü 60+ FPS'de kalıyor. 1080p e-spor için 180 Hz mantıklı. Rakamların kaynağı: FPSHQ model tahmini (ölçüm değil). (model doğruluğu)

Temel rakamlar
Optimum monitör1080p · 75 Hz
E-spor için1080p · 180 Hz
Medyan FPS, 1080p93 FPS
Medyan FPS, 1440p65 FPS
Medyan FPS, 4K33 FPS
Hesaptaki oyunlar20 + 9
veriler güncellendi · Kaynaklar: hesaplama yöntemi, üretici özellikleri, hesaplama yöntemi

Intel Arc A770 çözünürlüğe göre FPS ve monitör yenileme hızı

Intel Arc A770 çözünürlüğe göre FPS ve monitör yenileme hızıHer nokta bir oyundur. 1080p medyanı 93 FPS, 1440p 65, 4K 33. Kesikli çizgiler 60, 144 ve 240 Hz monitörlerdir.010020030040060 Hz144 Hz240 Hz932051080p651461440p33764K
popüler oyunlar (20), yüksekrekabetçi (9), ortamedyan

Kesikli çizginin üstündeki noktalar FPS'nin o yenileme hızını aştığı oyunlardır: kart o monitörü tamamen besler.

Intel Arc A770 için gerçekte kaç Hz gerekir

FPS'nin monitör yenileme hızına eşit veya üstünde olduğu oyunların payı. Önerilen hız vurgulanmıştır.

Monitör1080p · oyunlar1440p · oyunlar4K · oyunlar1080p · e-spor
60 Hz
95%
60%
10%
100%
75 Hz
65%
35%
10%
100%
100 Hz
35%
15%
5%
100%
120 Hz
20%
10%
5%
89%
144 Hz
15%
10%
0%
67%
165 Hz
10%
10%
0%
67%
180 Hz
10%
5%
0%
67%
240 Hz
10%
0%
0%
33%
360 Hz
0%
0%
0%
22%

Popüler oyunlar yüksek, rekabetçi oyunlar orta ayarlarda, GPU sınırlı.

Intel Arc A770 oyun FPS ısı haritası

Oyun1080p1440p4K1080p'de doldurur
Popüler oyunlar · yüksek
Cyberpunk 2077 604222 60 Hz
Counter-Strike 2 336236122 240 Hz
Minecraft 24217087 240 Hz
Grand Theft Auto V 14410147 144 Hz
Elden Ring 605025 60 Hz
Grand Theft Auto IV 60–9338–5719–32 60 Hz
Max Payne 3 96–15061–9131–50 100 Hz
Genshin Impact 83–13053–7827–44 75 Hz
Call of Duty: Warzone 715025 60 Hz
God of War 1107737 100 Hz
Assetto Corsa 98–15563–9332–52 100 Hz
Baldur's Gate 3 785428 75 Hz
The Sims 4 68–10543–6421–35 75 Hz
F1 2026 84–13054–7927–44 75 Hz
Rekabetçi · orta
Valorant 600418222 360 Hz
Dota 2 480337176 360 Hz
Fortnite 22515982 180 Hz
Apex Legends 115–18076–11538–62 120 Hz
Overwatch 2 327232119 240 Hz
Rainbow Six Siege 175–270115–17059–95 180 Hz
PUBG: BATTLEGROUNDS 115–18074–11037–60 120 Hz
Marvel Rivals 86–13555–8228–45 100 Hz
League of Legends 155–240100–15051–83 180 Hz

● — veritabanımızdaki gerçek test; geri kalanı model tahmini. «Doldurur»: 1080p FPS'nin tamamen karşıladığı en yüksek standart yenileme hızı.

Intel Arc A770 ile yüksek yenileme hızı için işlemci

Rekabetçi oyunlarda 144–360 Hz'de kareleri çoğu zaman işlemci sınırlar. Aşağıda, CPU'nun FPS'yi monitör hızının altına düşürmemesi için gereken Gaming Score var.

HedefGereken Gaming ScoreÖrnek işlemci
144 Hz3.810 Core i5-8600
180 Hz4.763 Core i7-10700K
240 Hz6.350 Core i9-12900

Örnek: aranan modeller arasında gereken Gaming Score'a ulaşan en düşük puanlı katalog işlemcisi.

FPSHQ kataloğunda 75 Hz ve üzeri 1080p monitörler

Komşu ekran kartları: hangi monitör gerekir

Ekran kartıÖnerilen monitöre-spor1440p
Intel Arc A7701080p · 75 Hz180 Hz65
Radeon RX 67001080p · 75 Hz180 Hz66
Radeon RX 76001080p · 75 Hz180 Hz58
Intel Arc B5701080p · 75 Hz180 Hz64
GeForce RTX 2080 Super1080p · 75 Hz180 Hz64

Nasıl hesaplıyoruz

FPS, sitenin tek modelinden gelir: veritabanımızda varsa gerçek test sonuçları, yoksa binlerce testle kurulmuş, oyun ve GPU düzeltmeli regresyon. Kataloğun en popüler 20 oyununu (yüksek ayarlar) ve 9 rekabetçi oyunu (orta ayarlar), test düzeneğindeki gibi yalnızca GPU sınırıyla kullanırız.

Önerilen çözünürlük, popüler oyunların en az %75'inin 60+ FPS verdiği en yüksek çözünürlüktür. Yenileme hızı, medyan FPS'yi aşmayan en yakın standart değerdir (60, 75, 100, 120, 144, 165, 180, 240, 360 Hz): bunun üstünde monitör, kartın çoğu zaman üretmediği kareleri gösterir.

Uyarlanabilir senkronizasyonla (G-Sync/FreeSync) fazladan hertz zarar vermez, ama farkı yalnızca FPS'nin oraya ulaştığı yerde görürsünüz. 240+ Hz'de işlemci de önemlidir — «yüksek yenileme hızı için CPU» tablosuna bakın.

hesaplama yöntemi →

Önemli rakamlar

Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri

1080p · 75 Hz
Optimum monitör
1080p · 180 Hz
E-spor için
93 FPS
Medyan FPS, 1080p
65 FPS
Medyan FPS, 1440p
33 FPS
Medyan FPS, 4K
20 + 9
Hesaptaki oyunlar
Kısaca

Intel Arc A770 için hangi monitör gerekir

Intel Arc A770 için en uygun monitör 1080p 75 Hz'dir: 1080p'de 20 popüler oyunda yüksek ayarlarda medyan FPS 93 ve oyunların en az dörtte üçü 60+ FPS'de kalıyor. 1080p e-spor için 180 Hz mantıklı.

Optimum monitör
1080p · 75 Hz
E-spor için
1080p · 180 Hz
Medyan FPS, 1080p
93 FPS
Medyan FPS, 1440p
65 FPS

Sık sorulan sorular

Intel Arc A770 için hangi monitörü almalıyım?
Intel Arc A770 için en uygun monitör 1080p 75 Hz'dir: 1080p'de 20 popüler oyunda yüksek ayarlarda medyan FPS 93 ve oyunların en az dörtte üçü 60+ FPS'de kalıyor. 1080p e-spor için 180 Hz mantıklı.
Intel Arc A770 4K monitörü kaldırır mı?
4K yüksek ayarlarda Intel Arc A770, 20 popüler oyunun %10'ında 60+ FPS tutuyor, medyan 33 FPS. Pay düştükçe ayarları düşürmeniz veya ölçekleme (DLSS/FSR/XeSS) kullanmanız gerekir.
Intel Arc A770 için 144 Hz monitör gerekir mi?
1080p yüksekte Intel Arc A770, popüler oyunların %15'ında 144+ FPS veriyor; rekabetçi oyunlarda medyan 205 FPS (orta ayarlar), bu yüzden e-spor için 180 Hz'e kadar mantıklı.
Intel Arc A770 1440p'de kaç FPS verir?
20 popüler oyunda yüksekte medyan 65 FPS; oyunların %60'ında 60+ FPS.

Ayrıca bakın

FPSHQ birleşik FPS modeli tahmini (testler + kalibrasyon) · veriler güncellendi · hesaplama yöntemi