Genshin Impact
Genshin Impact için FPSHQ yük puanı 56/100: orta düzey gereksinimler — RTX 3060 / RX 6600 gibi orta sınıf kartlarda çalışır. Rakamların kaynağı: geliştirici veya yayıncı gereksinimlerine göre.
Genshin Impact hakkında her şey
FPSHQ’nun bu oyunla ilgili tüm sayfaları: FPS, ayarlar, donanım gereksinimleri, sorunlar ve tartışmalar.
- Ekran kartım kaldırır mıpopüler modellerRTX 5070RTX 4060RTX 3070RTX 3080RTX 4060 Ti
- Grafik ayarlarıGenshin Impact için ön ayarlar ve FPS artırma
- Ne kadar RAMGenshin Impact için 8, 16 veya 32 GB
- Ne kadar VRAMçözünürlüğe göre Genshin Impact VRAM ihtiyacı
- Hangi güç kaynağıGenshin Impact için PSU gücü
- En iyi donanımGenshin Impact için sıralamaEkran kartlarıİşlemciler
- DLSS, FSR ve XeSSölçeklendirmeyle FPS kazancı
- Oyun için dizüstühangi dizüstü Genshin Impact oyununu kaldırır
- El tipi PC’lerSteam Deck, ROG Ally ve diğerleriSteam DeckROG AllyROG Xbox Ally XLegion GoMSI Claw A8
Genshin Impact - sistem gereksinimleri, farklı video kartları ve işlemcilerde FPS testleri, optimum grafik ayarları. Bilgisayarınızın Genshin Impact'i destekleyip desteklemediğini öğrenin.
Oyun hakkında
- Geliştirici
- miHoYo
- Çıkış tarihi
- 2020
- Metacritic
- 84/100
spesifikasyon Resmi listelere göre ölçeklendirme — AMD: AMD FSR 2. DLSS, FSR ve XeSS: FPS ve modlar →
Genshin Impact sistem gereksinimleri
| Bileşen | Minimum | Önerilen |
|---|---|---|
| İşlemci | Core i5 | Core i7 |
| Ekran kartı | GTX 1030 | GTX 1060 |
| Bellek | 8 GB | 16 GB |
| Depolama | 30 GB | 30 GB |
| İS | Windows 7 | Windows 10 |
Kaynak: FPSHQ kataloğu.
🛠 Oyun çöküyor veya açılmıyor mu?
Sık görülen hatalar için adım adım çözümler ve bilgisayarınız için tanılama
Farklı ekran kartlarında FPS
Genshin Impact'de güncel 2024–2026 GPU'larında FPS tahmini. Grafik ön ayarını değiştirin — tablo yeniden hesaplanır. 1080p / 1440p / 4K'da ortalama FPS.
| Ekran kartı | Tier | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | S | 348 | 240 | 125 |
| GeForce RTX 4090 | S | 271 | 187 | 97 |
| GeForce RTX 5080 | S | 237 | 163 | 85 |
| GeForce RTX 4080 Super | A | 216 | 149 | 77 |
| GeForce RTX 4080 | A | 209 | 144 | 75 |
| Radeon RX 7900 XTX | A | 202 | 139 | 72 |
| GeForce RTX 5070 Ti | A | 198 | 137 | 71 |
| Radeon RX 9070 XT | A | 191 | 132 | 69 |
| Radeon RX 7900 XT | A | 174 | 120 | 62 |
| GeForce RTX 4070 Ti Super | A | 188 | 130 | 67 |
| GeForce RTX 3090 Ti | B | 135–215 | 94–145 | 49–76 |
| Radeon RX 9070 | A | 130–210 | 91–140 | 48–75 |
* Ortalama FPS: varsa gerçek ölçümler, yoksa birleşik FPSHQ modeli. Gerçek FPS işlemciye, oyun yamasına ve sürücülere bağlıdır. Hız aşırtmasız referans GPU modelleri. hesaplama yöntemi
📊 Ekran kartına göre FPS (1440p, Ultra)
Yeşil — 60+ FPS (rahat), sarı — 30–60 (oynanabilir), kırmızı — 30 altı. Kesikli çizgi 60 FPS.
Genshin Impact hangi ekran kartlarında çalışır
FPSHQ modelinin 1080p High’da 60+ FPS öngördüğü en uygun kartlar. Bu bir tahmindir, ölçüm değildir.
- GeForce GTX 1070 Ti ≈62 FPS
- GeForce GTX 1080 ≈63 FPS
- GeForce RTX 2060 ≈63 FPS
- GeForce RTX 3050 ≈63 FPS
- Radeon RX 5700 ≈68 FPS
- GeForce RTX 2060 Super ≈68 FPS
Gerçek oyuncu ölçümleri ölçüm: 1
Oyuncu PC’lerinde medyan FPS — FPSHQ uygulamasından ve kontrol edilmiş raporlardan, sahtecilik filtresinden sonra.
| Ekran kartı | Ayarlar | Medyan FPS | %1 low | Tahmin | Ölçüm |
|---|---|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5060 | 4K · Ultra Ölçekleme | 60 | — | 35 | 1 site 1 |
FPS ölçümü gönder
FPS ölçümünüzü ekleyin
Ortalama FPS değerinizi paylaşın. Oyuncu ölçümleri kontrol edilir; bir hücrede 3 veya daha fazla cihaz olduğunda FPSHQ modelini iyileştirir.
Sonucumu gönderNasıl ölçülür: 60 saniye normal oynanış (menü veya yükleme değil), kare sınırı ve vsync olmadan; ortalama FPS ve %1 low katmandan okunur.
Windows için FPSHQ uygulaması ortalama FPS ve %1 low değerini kare sürelerinden (PresentMon) hesaplar ve izninizle sonucu kendisi gönderir.
Uygulamayı indirYalnızca toplu veriler yayınlanır: 2+ cihazın medyanı veya inceleme sonrası. Ad ve IP saklanmaz; kötüye kullanıma karşı yalnızca bir özet tutulur. Yöntem
Ne kadar yüksekse o kadar güçlü PC gerekir. Orta yük.
Ortalama inceleme puanı.
🏆 Genshin Impact için hangi GPU gerekir?
Bu oyunda gerçek FPS'li hazır bir GPU sıralaması
Genshin Impact için GPU sıralaması →Önemli rakamlar
Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri
PC'm Genshin Impact çalıştırır mı?
Genshin Impact (2020): FPSHQ yük endeksi 100 üzerinden 56. FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 1080p yüksek ayarlarda yaklaşık 92 FPS, GeForce RTX 4070 1440p ultra ayarlarda yaklaşık 96 FPS verir; 12 popüler ekran kartından 5 tanesi 1440p Ultra'da 60+ FPS tutar. Geliştiricinin minimum ekran kartı: GTX 1030; minimum RAM: 8 GB. Rakamların kaynağı: geliştirici veya yayıncı gereksinimlerine göre; FPSHQ model tahmini (ölçüm değil). (model doğruluğu)
- FPSHQ yük endeksi
- 56 FPSHQ endeksi
- RTX 3060 · 1080p High
- 92 FPS toplu veri
- RTX 4070 · 1440p Ultra
- 96 FPS toplu veri
Yorumlar (0)