Squad grafik ayarları

FPSHQ modeline göre Squad için en uygun grafik ayarları: NVIDIA GeForce RTX 3060, 1080p çözünürlükte Ultra ön ayarında 60 FPS tutar (66–105 FPS); NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB gibi giriş seviyesi kartlar için 1080p çözünürlükte Düşük uygundur (62–98 FPS). 1080p'de 144 FPS için Yüksek ön ayarında NVIDIA GeForce RTX 3080 seviyesi gerekir (120–190 FPS). Rakamların kaynağı: FPSHQ'nin 4 bağımsız ölçümüne göre (inceleme testleri, doğrulanmış oyuncu ölçümleri); diğer değerler FPSHQ model tahminidir (ölçüm değil); 14.10.2026 itibarıyla veriler. (model doğruluğu)

51/100oyunun donanım talebi
Ultra60 FPS için ön ayar · GeForce RTX 3060
DLSS · FSR · XeSSoyundaki ölçekleyiciler
+40%FPS kazancı: Ultra → Orta · GeForce RTX 3060
4veritabanındaki bağımsız ölçüm
FPSHQ birleşik model tahmini · veriler güncellendi · hesaplama yöntemi

Squad için hangi ön ayar: 60, 120 ve 144 FPS

Her ekran kartı sınıfı için ortalama FPS'in hedefin altına düşmediği en iyi çözünürlük ve ön ayar birleşimi. Giriş ve orta sınıf 1080p'den, üst sınıf 1440p'den, tutkun sınıfı 4K'dan başlar.

Ekran kartı sınıfı60 FPS120 FPS144 FPS
Giriş seviyesi
GeForce GTX 1060 6GB
1080p · Düşük
62–98
——
Orta seviye
GeForce RTX 3060
1080p · Ultra
66–105
1080p · Düşük
115–180
720p · Orta
130–210
Üst seviye
GeForce RTX 3080
1440p · Ultra
71–110
1440p · Orta
100–150
1440p · Düşük
120–185
Tutkun (enthusiast)
GeForce RTX 5080
4K · Ultra
75–115
4K · Orta
105–160
4K · Düşük
125–195

İşlemci darboğazı olmadan hesaplanmıştır (test düzeneklerindeki gibi). ● — gerçek ölçüm değeri. "—" — hedef, sınıf için düşükte bile ulaşılamaz.

Ön ayarlara göre Squad FPS (1080p)

Ön ayarlara göre Squad FPS (1080p)Her sınıfın temsilci kartı için grafik ön ayarına göre ortalama FPS; kesikli çizgiler 60 ve 144 FPS hedefleridir.0100200300400Giriş seviyesi — GeForce GTX 1060 6GB · Düşük: 68 FPS68Orta seviye — GeForce RTX 3060 · Düşük: 130 FPS130Üst seviye — GeForce RTX 3080 · Düşük: 212 FPS212Tutkun (enthusiast) — GeForce RTX 5080 · Düşük: 290 FPS290DüşükGiriş seviyesi — GeForce GTX 1060 6GB · Orta: 55 FPS55Orta seviye — GeForce RTX 3060 · Orta: 105 FPS105Üst seviye — GeForce RTX 3080 · Orta: 177 FPS177Tutkun (enthusiast) — GeForce RTX 5080 · Orta: 275 FPS275OrtaGiriş seviyesi — GeForce GTX 1060 6GB · Yüksek: 46 FPS46Orta seviye — GeForce RTX 3060 · Yüksek: 88 FPS88Üst seviye — GeForce RTX 3080 · Yüksek: 149 FPS149Tutkun (enthusiast) — GeForce RTX 5080 · Yüksek: 255 FPS255YüksekGiriş seviyesi — GeForce GTX 1060 6GB · Ultra: 39 FPS39Orta seviye — GeForce RTX 3060 · Ultra: 75 FPS75Üst seviye — GeForce RTX 3080 · Ultra: 128 FPS128Tutkun (enthusiast) — GeForce RTX 5080 · Ultra: 232 FPS232Ultra60 FPS144 FPS
Giriş seviyesi — GeForce GTX 1060 6GBOrta seviye — GeForce RTX 3060Üst seviye — GeForce RTX 3080Tutkun (enthusiast) — GeForce RTX 5080
Ekran kartı · 1080pDüşükOrtaYüksekUltra
GeForce GTX 1060 6GB62–9850–7941–6635–56
GeForce RTX 3060115–18092–14577–12066–105
GeForce RTX 3080170–270145–225120–190105–165
GeForce RTX 5080235–365225–345210–320190–290

Squad içinde DLSS, FSR ve XeSS: DLSS, FSR, XeSS

Oyun şunları destekler: DLSS, FSR, XeSS. Hesapta FPSHQ modelinin genel ölçekleme katsayıları kullanılır (Quality ×1,35, Balanced ×1,55, Performance ×1,85) — bu oyunda yapılmış bir ölçüm değildir. Çözünürlük 1440p, Yüksek ön ayar. Çarpanlar ekran kartı sınırına uygulanır: nihai FPS'i işlemci (test düzeneğinin referans CPU'su) ve oyunun kare sınırı keser.

Ekran kartıÖlçeklemesizQualityBalancedPerformanceKartta mevcut
GeForce GTX 1060 6GB25–3834–5139–5946–69FSR, XeSS
GeForce RTX 306048–7165–9674–11088–135DLSS, FSR, XeSS
GeForce RTX 308083–125110–170125–195145–225DLSS, FSR, XeSS
GeForce RTX 5080155–240190–295205–315215–335DLSS, FSR, XeSS

DLSS yalnızca NVIDIA RTX kartlarda çalışır; FSR ve XeSS her üreticinin kartında çalışır. Kare oluşturma hesaba dahil değildir.

Kısaca

Squad oyununda FPS nasıl artırılır?

model tahmini FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060, 1080p'de Squad oyununda Ultra'da 66–105, Yüksek'te 77–120, Orta'da 92–145 ve Düşük'te 115–180 FPS verir: Ultra'dan Orta'ya geçmek +%40, Düşük'e geçmek +%73 kare kazandırır. FPS'i artırmanın en hızlı yolu aşağıdaki listedeki en ağır 3–4 ayarı düşürmek, ardından ölçeklendirmeyi açmak ve ancak sonra işleme çözünürlüğünü azaltmaktır. Rakamların kaynağı: FPSHQ'nin 4 bağımsız ölçümüne göre (inceleme testleri, doğrulanmış oyuncu ölçümleri); diğer değerler FPSHQ model tahminidir (ölçüm değil). (model doğruluğu)

GeForce RTX 3060 · 1080p Ultra
75 FPS
GeForce RTX 3060 · 1080p Medium
105 FPS
FPS kazancı: Ultra → Orta · GeForce RTX 3060
+40%

Squad, orta bir Action oyunudur (51/100).

Squad (Action): Yüksek ayardan başlayıp en ağır seçenekleri düşürün.

Squad geliştiricileri Nvidia GeForce RTX 3060, AMD Radeon RX 6600 XT seviyesinde GPU önerir.

DLSS, Squad oyununda ne kadar FPS kazandırır?

FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060, 1440p Yüksek'te Squad oyununda ölçeklendirme olmadan 48–71 FPS, DLSS Quality modunda 65–96 FPS (+%34) ve Performance modunda 88–135 FPS (+%84) verir. Ölçeklendirme katsayıları modelin genel katsayılarıdır, bu oyunda ölçüm değildir; kare üretimi hesaba katılmaz. Oyunun desteği: DLSS, FSR, XeSS.

Üreticiler tarafından resmi olarak onaylı: DLSS Multi Frame Generation, DLSS Super Resolution, FSR Upscaling (FSR 4), FSR Frame Generation (ML), AMD FSR 3, XeSS. Squad için DLSS, FSR ve XeSS — ayrıntılar

Oyun dışında yapılacaklar

  1. GPU sürücülerini güncelleyin.
  2. Arka plan uygulamalarını kapatın.
  3. Windows Oyun Modu'nu ve «Yüksek performans» güç planını açın; dizüstünü prize takılı kullanın — pilde ekran kartı düşürülmüş güç sınırıyla çalışır.
  4. FPS dalgalanıyorsa monitör yenileme hızının biraz altına sınırlayın (oyunda veya sürücü panelinde) — kareler daha düzenli gelir ve ekran kartı sınırda çalışmayı bırakır.
  5. Hiçbir şey yardımcı olmazsa çözünürlüğü düşürün.

Adımlar genel uygulamalardır; yukarıdaki sayılar FPSHQ modelinden (GeForce RTX 3060) gelir, sizin bilgisayarınızda ölçüm değildir.

Squad içinde önce ne düşürülmeli

FPS hedefin altındaysa listeyi yukarıdan aşağı izleyin: önce çoğu oyunda GPU'yu en çok yoran ayarlar gelir.

  1. Hacimsel efektler (sis, bulutlar, ışık) FPS'e büyük etki
    Hacimsel sis ve bulutlar her karede hesaplanır; maksimumdan ortaya düşürmek genelde az görsel farkla belirgin kazanç sağlar.
  2. Gölge kalitesi ve mesafesi FPS'e büyük etki
    Gölge haritası çözünürlüğü ve çizim mesafesi, özellikle açık dünyalarda en pahalı rasterleştirme ayarlarındandır. Orta makul bir dengedir.
  3. Yansımalar (SSR) belirgin etki
    Yüksek kalitede ekran alanı yansımaları GPU'yu belirgin yorar; ortada fark çoğunlukla su ve parlak yüzeylerde görünür.
  4. Ortam perdeleme (Ambient Occlusion) belirgin etki
    Sahneye derinlik katar. Ağır varyantlar (HBAO+, RTAO) daha basit SSAO ile değiştirilebilir.
  5. Görüş mesafesi ve detay seviyesi belirgin etki
    Hem GPU'yu hem CPU'yu etkiler (karede daha çok nesne). İşlemci darboğazı varsa buradan ve kalabalık/bitki yoğunluğundan başlayın.
  6. Kenar yumuşatma belirgin etki
    MSAA ve süper örnekleme çok ağırdır; TAA veya ölçekleyicinin kenar yumuşatması (DLAA/FSR Native AA) benzer görüntüyü daha ucuza verir.
  7. Doku kalitesi VRAM'e bağlı
    VRAM yettiği sürece FPS'i neredeyse etkilemez; VRAM bitince takılmalar ve geç yüklenen dokular görülür. GeForce RTX 3060 kartında 12 GB VRAM var — dokuları maksimuma alabilirsiniz, neredeyse FPS kaybettirmez.
  8. Son işlem (hareket bulanıklığı, alan derinliği, gren) neredeyse etkisiz
    FPS'e maliyeti düşüktür, çoğunlukla zevk meselesidir; hareket bulanıklığı netlik için sıkça kapatılır.
  9. Anizotropik filtreleme neredeyse etkisiz
    Modern GPU'larda neredeyse bedava — 8x–16x bırakın.

Bunlar çoğu oyun için genel kurallardır: her ayarın tam etkisi motora ve sahneye bağlıdır. Bu sayfadaki FPS değerleri, ön ayarların tamamı için FPSHQ birleşik model tahminleridir.

Squad FPS ölçümleri ve toplu verisi

Veritabanında bu oyuna ait 4 bağımsız ölçüm (4 tanesi kullanıcılardan; onaylı gönderim: 5) ve ayrıca işaretlenen 0 satır toplu inceleme verisi var. Aşağıda bir örneklem.

Ekran kartıÇözünürlükÖn ayarOrtalama FPS1% lowKaynak
Gigabyte Aorus Master GeForce RTX 5060 Ti1440pYüksek75—kullanıcı ölçümü
Gainward Phoenix GeForce RTX 2080 Ti1440pYüksek100—kullanıcı ölçümü
Radeon RX 6650 XT1080pOrta80—kullanıcı ölçümü
GeForce RTX 30604KOrta40—kullanıcı ölçümü

Squad için hangi işlemci gerekir

Yüksek FPS'te sınır işlemciye geçer. FPSHQ modelinde işlemci tavanı Gaming Score'a ve oyunun talebine bağlıdır (Squad: 51/100).

HedefGaming ScorePopüler işlemci örneği
60 FPS≥ 1.917Xeon E5-2670
120 FPS≥ 3.833Core i5-9600
144 FPS≥ 4.599Core i3-12100

Gaming Score, FPSHQ kataloğundaki işlemci oyun endeksidir. Asgari değer, modelin işlemci tavanı hedefin altına düşmeyecek şekilde hesaplanır.

Squad sistem gereksinimleri

Min. ekran kartı
Nvidia GTX 1060 6GB, AMD Radeon RX 580 with at least 6GB of VRAM
Önerilen ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 3060, AMD Radeon RX 6600 XT
Min. RAM
8 GB
Önerilen RAM
16 GB

Squad hakkında daha fazlası

Kısaca

GeForce RTX 3060 ile Squad için hangi grafik ayarları seçilmeli?

GeForce RTX 3060 ile Squad için en uygunu 1080p ve Ultra ön ayarı — FPSHQ modeli 66–105 FPS veriyor. Daha fazla kare için gölgeleri ve hacimsel efektleri düşürün veya ölçeklemeyi açın.

güncellendi · kaynak: FPSHQ model tahmini

Sık sorulan sorular

GeForce RTX 3060 ile Squad için hangi grafik ayarları seçilmeli?
GeForce RTX 3060 ile Squad için en uygunu 1080p ve Ultra ön ayarı — FPSHQ modeli 66–105 FPS veriyor. Daha fazla kare için gölgeleri ve hacimsel efektleri düşürün veya ölçeklemeyi açın.
Squad içinde 144 FPS için hangi ekran kartı gerekir?
Squad içinde 1080p'de 144 FPS için Yüksek ön ayarında GeForce RTX 3080 (Üst seviye) seviyesi gerekir — FPSHQ modeline göre 120–190 FPS.
Squad DLSS, FSR veya XeSS destekliyor mu?
Evet, Squad şunları destekliyor: DLSS, FSR, XeSS. Quality modunda FPSHQ modeli FPS'te yaklaşık ×1,35 varsayar — bu genel bir katsayıdır; gerçek kazanç sahneye bağlıdır. Çarpanlar ekran kartı sınırına uygulanır: nihai FPS'i işlemci (test düzeneğinin referans CPU'su) ve oyunun kare sınırı keser.
Squad içinde FPS'i en çok hangi ayarlar etkiler?
Çoğu oyunda olduğu gibi FPS'i en çok hacimsel efektler (sis, bulutlar), gölge kalitesi ve mesafesi, yansımalar ve ağır kenar yumuşatma düşürür. VRAM yettiği sürece dokular neredeyse etkisizdir.
Squad içinde FPS'im neden tablodakinden düşük?
Değerler işlemci darboğazı olmadan ve güncel sürücülerle hesaplanır. Gerçek FPS işlemciye, bellek hızına ve kanal moduna, arka plan programlarına, oyun sürümüne ve sahneye bağlıdır. Kararlı 60 FPS için işlemci en az Xeon E5-2670 seviyesinde olmalı.
Squad oyununda FPS nasıl artırılır?
En ağır ayarları (gölgeler, hacimsel efektler) düşürün, ardından ölçeklendirmeyi (DLSS / FSR / XeSS) açın ve sürücüyü güncelleyin. FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 ile 1080p'de Squad oyununda Ultra'dan Orta'ya geçmek +%40 FPS kazandırır.
Squad oyununda Ultra'dan Orta'ya geçince ne kadar FPS kazanırım?
FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 ile 1080p'de: Ultra'da 66–105, Yüksek'te 77–120, Orta'da 92–145, Düşük'te 115–180 FPS — Orta, Ultra'ya göre +%40, Düşük +%73 verir.