GPU'ya uygun monitör

Intel Arc A310 için hangi monitör gerekir

Intel Arc A310, 20 popüler ve 9 rekabetçi oyunda 1080p, 1440p ve 4K'da kaç kare veriyor — ve gerçekte hangi yenileme hızını besleyebiliyor.

Optimum
1080p · 60 Hz

20 oyunda medyan 25 FPS, yüksek ayarlar

E-spor için
1080p · 60 Hz

9 rekabetçi oyunda medyan 59 FPS (orta)

4K
0% oyun 60+ FPS

Kısa cevap

Intel Arc A310 güncel oyunlar için zayıf: 1080p 60 Hz monitör ve düşük ayarlar (yüksekte medyan 25 FPS). Hafif rekabetçi oyunlarda 1080p'de 60 Hz'e kadar. Rakamların kaynağı: FPSHQ model tahmini (ölçüm değil). (model doğruluğu)

Temel rakamlar
Optimum monitör1080p · 60 Hz
E-spor için1080p · 60 Hz
Medyan FPS, 1080p25 FPS
Medyan FPS, 1440p17 FPS
Medyan FPS, 4K9 FPS
Hesaptaki oyunlar20 + 9
veriler güncellendi · Kaynaklar: hesaplama yöntemi, üretici özellikleri, hesaplama yöntemi

Intel Arc A310 çözünürlüğe göre FPS ve monitör yenileme hızı

Intel Arc A310 çözünürlüğe göre FPS ve monitör yenileme hızıHer nokta bir oyundur. 1080p medyanı 25 FPS, 1440p 17, 4K 9. Kesikli çizgiler 60, 144 ve 240 Hz monitörlerdir.05010015020060 Hz144 Hz25591080p17421440p9214K
popüler oyunlar (20), yüksekrekabetçi (9), ortamedyan

Kesikli çizginin üstündeki noktalar FPS'nin o yenileme hızını aştığı oyunlardır: kart o monitörü tamamen besler.

Intel Arc A310 için gerçekte kaç Hz gerekir

FPS'nin monitör yenileme hızına eşit veya üstünde olduğu oyunların payı. Önerilen hız vurgulanmıştır.

Monitör1080p · oyunlar1440p · oyunlar4K · oyunlar1080p · e-spor
60 Hz
10%
5%
0%
44%
75 Hz
5%
0%
0%
33%
100 Hz
0%
0%
0%
22%
120 Hz
0%
0%
0%
22%
144 Hz
0%
0%
0%
11%
165 Hz
0%
0%
0%
11%
180 Hz
0%
0%
0%
11%
240 Hz
0%
0%
0%
0%
360 Hz
0%
0%
0%
0%

Popüler oyunlar yüksek, rekabetçi oyunlar orta ayarlarda, GPU sınırlı.

Intel Arc A310 oyun FPS ısı haritası

Oyun1080p1440p4K1080p'de doldurur
Popüler oyunlar · yüksek
Cyberpunk 2077 15–259–144–8 60 Hz
Counter-Strike 2 87–14053–7827–44 75 Hz
Minecraft 62–9938–5619–32 60 Hz
Grand Theft Auto V 37–5922–3411–19 60 Hz
Elden Ring 18–2911–175–9 60 Hz
Grand Theft Auto IV 18–2911–175–9 60 Hz
Max Payne 3 27–4416–258–14 60 Hz
Genshin Impact 24–3915–237–13 60 Hz
Call of Duty: Warzone 18–2911–175–9 60 Hz
God of War 28–4517–268–14 60 Hz
Assetto Corsa 28–4617–279–15 60 Hz
Baldur's Gate 3 12–217–123–7 60 Hz
The Sims 4 20–3212–196–10 60 Hz
F1 2026 25–4115–237–13 60 Hz
Rekabetçi · orta
Valorant 160–26099–15051–81 180 Hz
Dota 2 125–20578–12040–64 120 Hz
Fortnite 59–9335–5318–29 60 Hz
Apex Legends 34–5421–3210–18 60 Hz
Overwatch 2 85–13552–7726–43 75 Hz
Rainbow Six Siege 52–8432–4916–26 60 Hz
PUBG: BATTLEGROUNDS 33–5320–3110–17 60 Hz
Marvel Rivals 24–3914–227–13 60 Hz
League of Legends 48–7729–4414–24 60 Hz

● — veritabanımızdaki gerçek test; geri kalanı model tahmini. «Doldurur»: 1080p FPS'nin tamamen karşıladığı en yüksek standart yenileme hızı.

Intel Arc A310 ile yüksek yenileme hızı için işlemci

Rekabetçi oyunlarda 144–360 Hz'de kareleri çoğu zaman işlemci sınırlar. Aşağıda, CPU'nun FPS'yi monitör hızının altına düşürmemesi için gereken Gaming Score var.

HedefGereken Gaming ScoreÖrnek işlemci
144 Hz3.810 Core i5-8600
240 Hz6.350 Core i9-12900

Örnek: aranan modeller arasında gereken Gaming Score'a ulaşan en düşük puanlı katalog işlemcisi.

FPSHQ kataloğunda 60 Hz ve üzeri 1080p monitörler

Komşu ekran kartları: hangi monitör gerekir

Ekran kartıÖnerilen monitöre-spor1440p
Intel Arc A3101080p · 60 Hz60 Hz17
GeForce GTX 7701080p · 60 Hz60 Hz18
GeForce GTX 1050 Ti1080p · 60 Hz60 Hz17
GeForce GTX 9601080p · 60 Hz60 Hz16
GeForce GTX 10501080p · 60 Hz60 Hz16

Nasıl hesaplıyoruz

FPS, sitenin tek modelinden gelir: veritabanımızda varsa gerçek test sonuçları, yoksa binlerce testle kurulmuş, oyun ve GPU düzeltmeli regresyon. Kataloğun en popüler 20 oyununu (yüksek ayarlar) ve 9 rekabetçi oyunu (orta ayarlar), test düzeneğindeki gibi yalnızca GPU sınırıyla kullanırız.

Önerilen çözünürlük, popüler oyunların en az %75'inin 60+ FPS verdiği en yüksek çözünürlüktür. Yenileme hızı, medyan FPS'yi aşmayan en yakın standart değerdir (60, 75, 100, 120, 144, 165, 180, 240, 360 Hz): bunun üstünde monitör, kartın çoğu zaman üretmediği kareleri gösterir.

Uyarlanabilir senkronizasyonla (G-Sync/FreeSync) fazladan hertz zarar vermez, ama farkı yalnızca FPS'nin oraya ulaştığı yerde görürsünüz. 240+ Hz'de işlemci de önemlidir — «yüksek yenileme hızı için CPU» tablosuna bakın.

hesaplama yöntemi →

Önemli rakamlar

Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri

1080p · 60 Hz
Optimum monitör
1080p · 60 Hz
E-spor için
25 FPS
Medyan FPS, 1080p
17 FPS
Medyan FPS, 1440p
9 FPS
Medyan FPS, 4K
20 + 9
Hesaptaki oyunlar
Kısaca

Intel Arc A310 için hangi monitör gerekir

Intel Arc A310 güncel oyunlar için zayıf: 1080p 60 Hz monitör ve düşük ayarlar (yüksekte medyan 25 FPS). Hafif rekabetçi oyunlarda 1080p'de 60 Hz'e kadar.

Optimum monitör
1080p · 60 Hz
E-spor için
1080p · 60 Hz
Medyan FPS, 1080p
25 FPS
Medyan FPS, 1440p
17 FPS

Sık sorulan sorular

Intel Arc A310 için hangi monitörü almalıyım?
Intel Arc A310 güncel oyunlar için zayıf: 1080p 60 Hz monitör ve düşük ayarlar (yüksekte medyan 25 FPS). Hafif rekabetçi oyunlarda 1080p'de 60 Hz'e kadar.
Intel Arc A310 4K monitörü kaldırır mı?
4K yüksek ayarlarda Intel Arc A310, 20 popüler oyunun %0'ında 60+ FPS tutuyor, medyan 9 FPS. Pay düştükçe ayarları düşürmeniz veya ölçekleme (DLSS/FSR/XeSS) kullanmanız gerekir.
Intel Arc A310 için 144 Hz monitör gerekir mi?
1080p yüksekte Intel Arc A310, popüler oyunların %0'ında 144+ FPS veriyor; rekabetçi oyunlarda medyan 59 FPS (orta ayarlar), bu yüzden e-spor için 60 Hz'e kadar mantıklı.
Intel Arc A310 1440p'de kaç FPS verir?
20 popüler oyunda yüksekte medyan 17 FPS; oyunların %5'ında 60+ FPS.

Ayrıca bakın

FPSHQ birleşik FPS modeli tahmini (testler + kalibrasyon) · veriler güncellendi · hesaplama yöntemi