Rust

Rust

0.0(0 oy)
Çıkış tarihi 2018-02-08
Motor Unity
Tür Action
Metacritic 69/100
Steam 86%
Rust için hangi donanım gerekir?

Rust için FPSHQ yük puanı 64/100: zorlu bir oyun — 1080p–1440p yüksek ayarlar için RTX 4060 / RX 7600 ve üstü. Rakamların kaynağı: Steam'deki sistem gereksinimlerine göre.

gereksinimler · veriler güncellendi · hesaplama yöntemi
FPSHQ gezinme

Rust hakkında her şey

FPSHQ’nun bu oyunla ilgili tüm sayfaları: FPS, ayarlar, donanım gereksinimleri, sorunlar ve tartışmalar.

Rust - sistem gereksinimleri, video kartlarında ve işlemcilerde FPS testleri, optimum grafik ayarları. Bilgisayarınızın Rust'u destekleyip desteklemediğini öğrenin.

Oyun hakkında

Geliştirici
Facepunch Studios
Yayıncı
Facepunch Studios
Çıkış tarihi
8 Şubat 2018
PC platformları
Windows, macOS
Mod
çok oyunculu / co-op
Steam incelemeleri
1 172 103
Metacritic
69/100
Steam mağaza sayfası
store.steampowered.com/app/252490
Teknolojiler ve destek
×
DLSS
×
FSR
×
XeSS
×
Ray Tracing
×
Path Tracing
✓
Multiplayer
×
VR

Rust sistem gereksinimleri

Bileşen Minimum Önerilen
İS Windows 11 64bit Windows 11 64bit
İşlemci AMD Ryzen 5 1400 or Intel Core i5-6600 AMD Ryzen 7 3700X or Intel® Core i7-6700K
Bellek 12 GB ОЗУ 16 GB ОЗУ
Ekran kartı AMD Radeon RX 470, NVIDIA GeForce GTX 1060, Intel® Arc™ A580 AMD Radeon RX 6600XT, NVIDIA GeForce RTX 3060, Intel Arc B580
DirectX версии 11 версии 12
Depolama 45 GB 45 GB
Ağ Широкополосное подключение к интернету Широкополосное подключение к интернету
Notlar SSD is highly recommended or expect longer than average load times. SSD Required

64-разрядные процессор и операционная система

Kaynak: oyunun Steam sayfası — geliştiricinin yayımladığı gereksinimler.

Rust ne kadar yer kaplar, SSD gerekir mi

Resmî sistem gereksinimlerine göre Rust diskte 45 GB yer kaplar (oyunun Steam sayfası, 08.10.2026 tarihli veri). gereksinimler

45 GBdisk alanı
önerilende zorunluSSD
99 %resmî boyutu bilinen 69199 oyunun bu kadarı daha küçük

Rust minimum gereksinimlerinde SSD zorunlu değil (ya da yalnızca öneriliyor), önerilen gereksinimlerde zorunlu: akıcı oyun için SSD’ye kurun.

RustRust45 GB2018 oyunlarının medyanı (n = 99)2018 oyunlarının medyanı (n = 99)500 MB69199 FPSHQ oyununun medyanı69199 FPSHQ oyununun medyanı1 GBEn büyük: AlbatrossEn büyük: Albatross2000 GBRustRust45 GB2018 oyunlarının medyanı (n = 99)2018 oyunlarının medyanı (n = 99)500 MB69199 FPSHQ oyununun medyanı69199 FPSHQ oyununun medyanı1 GBEn büyük: AlbatrossEn büyük: Albatross2000 GB

Kaynak: resmî sistem gereksinimleri (oyunun Steam sayfası), alınma tarihi 08.10.2026. Boyut, kurulum için gereken boş alandır; güncellemeler ve DLC ile artabilir. store.steampowered.com

İpucu: belirtilenden fazla boş alan bırakın — güncellemeler önce indirilir, sonra kurulur.

🛠 Oyun çöküyor veya açılmıyor mu?

Sık görülen hatalar için adım adım çözümler ve bilgisayarınız için tanılama

Rehberi aç →Oyun açılırken DLL hatasıOyunlar sürekli çöküyor: nedeni nasıl bulunurOyun açılmıyor: neler kontrol edilmeliOyunlarda takılmalar ve donmalar

Farklı ekran kartlarında FPS

Rust'de güncel 2024–2026 GPU'larında FPS tahmini. Grafik ön ayarını değiştirin — tablo yeniden hesaplanır. 1080p / 1440p / 4K'da ortalama FPS.

Ekran kartı Tier 1080p 1440p 4K
GeForce RTX 5090 S 195–305 155–240 90–135
GeForce RTX 4090 S 180–275 130–205 73–110
GeForce RTX 5080 S 165–255 115–180 63–96
GeForce RTX 4080 Super A 150–235 105–165 57–86
GeForce RTX 4080 A 145–225 100–155 54–81
Radeon RX 7900 XTX A 145–225 100–155 53–82
GeForce RTX 5070 Ti A 135–215 95–145 50–77
Radeon RX 9070 XT A 135–210 92–145 49–74
Radeon RX 7900 XT A 120–190 82–130 44–67
GeForce RTX 4070 Ti Super A 125–200 88–135 47–72
GeForce RTX 3090 Ti B 115–185 79–125 42–65
Radeon RX 9070 A 110–180 77–120 40–63

* Ortalama FPS: varsa gerçek ölçümler, yoksa birleşik FPSHQ modeli. Gerçek FPS işlemciye, oyun yamasına ve sürücülere bağlıdır. Hız aşırtmasız referans GPU modelleri. hesaplama yöntemi

📊 Ekran kartına göre FPS (1440p, Ultra)

Yeşil — 60+ FPS (rahat), sarı — 30–60 (oynanabilir), kırmızı — 30 altı. Kesikli çizgi 60 FPS.

Rust hangi ekran kartlarında çalışır

Steam minimumu (AMD Radeon RX 470, NVIDIA GeForce GTX 1060, Intel® Arc™ A580) kadar hızlı kartlar. FPS, 1080p High için FPSHQ modeli tahminidir, ölçüm değildir.

Gerçek oyuncu ölçümleri ölçüm: 12

Oyuncu PC’lerinde medyan FPS — FPSHQ uygulamasından ve kontrol edilmiş raporlardan, sahtecilik filtresinden sonra.

Ekran kartıAyarlarMedyan FPS%1 lowTahminÖlçüm
GeForce RTX 50601080p · Ultra70—821
site 1
MSI Ventus 2X GeForce RTX 30501080p · Medium68—711
site 1
MSI Gaming X Trio GeForce RTX 50601080p · High120—981
site 1
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti Super1440p · Medium Ölçekleme110—1661
site 1
Gigabyte Eagle GeForce RTX 50601080p · Medium80—1151
site 1
MSI Gaming X Trio GeForce RTX 40601440p · Medium50—751
site 1
Gigabyte Windforce GeForce RTX 3090 Ti1080p · Ultra800—1471
site 1
Gigabyte Aorus Elite GeForce RTX 3060 Ti1080p · Low76—1391
site 1
GeForce RTX 3070 Ti1080p · Low150—1601
site 1
Sapphire Nitro+ SE Radeon RX 66001080p · Low1 000—981
site 1
MSI Suprim X GeForce RTX 50701080p · Ultra75—1441
site 1
MSI Ventus 3X GeForce RTX 2060 Super1080p · Medium80—751
site 1

Tüm oyuncu FPS veritabanı →YöntemFPSHQ’yu indir

FPS ölçümü gönder

FPS ölçümünüzü ekleyin

Ortalama FPS değerinizi paylaşın. Oyuncu ölçümleri kontrol edilir; bir hücrede 3 veya daha fazla cihaz olduğunda FPSHQ modelini iyileştirir.

Sonucumu gönderNasıl ölçülür: 60 saniye normal oynanış (menü veya yükleme değil), kare sınırı ve vsync olmadan; ortalama FPS ve %1 low katmandan okunur.
OyunRust
Çözünürlük
Grafik ön ayarı

Daha fazla ayrıntı
Yalnızca dizüstü: üretici aracındaki veya katmandaki mod (TGP). Güç bilgili ölçüm, dizüstü FPS değerlerini daha doğru göstermeye yardımcı olur.
Daha hassas: uygulamada “60 sn ölçüm”

Windows için FPSHQ uygulaması ortalama FPS ve %1 low değerini kare sürelerinden (PresentMon) hesaplar ve izninizle sonucu kendisi gönderir.

Uygulamayı indir

Yalnızca toplu veriler yayınlanır: 2+ cihazın medyanı veya inceleme sonrası. Ad ve IP saklanmaz; kötüye kullanıma karşı yalnızca bir özet tutulur. Yöntem

64
Sistem talebi
100 üzerinden

Ne kadar yüksekse o kadar güçlü PC gerekir. Orta yük.

69
Metacritic
basın puanı

Ortalama inceleme puanı.

86
Steam
% olumlu

Steam'deki oyuncu yorumları.

🏆 Rust için hangi GPU gerekir?

Bu oyunda gerçek FPS'li hazır bir GPU sıralaması

Rust için GPU sıralaması →
⚙ Rust oyununda FPS nasıl artırılır

Önemli rakamlar

Bu sayfanın verilerine dayanan özgün FPSHQ metrikleri

64/100
FPSHQ yük endeksi
66–105FPS
RTX 3060 ile FPS, 1080p High model tahmini
64–97FPS
RTX 4070 ile FPS, 1440p Ultra model tahmini
3
12 popüler ekran kartından 60+ FPS tutan (1440p Ultra)
12GB
minimum RAM
2018
çıkış yılı
Kısaca

PC'm Rust çalıştırır mı?

Rust (2018): FPSHQ yük endeksi 100 üzerinden 64. FPSHQ modeline göre GeForce RTX 3060 1080p yüksek ayarlarda 66–105 FPS, GeForce RTX 4070 1440p ultra ayarlarda 64–97 FPS verir; 12 popüler ekran kartından 3 tanesi 1440p Ultra'da 60+ FPS tutar. Geliştiricinin minimum ekran kartı: AMD Radeon RX 470, NVIDIA GeForce GTX 1060, Intel® Arc™ A580; minimum RAM: 12 GB. Rakamların kaynağı: FPSHQ'nin 12 bağımsız ölçümüne göre (inceleme testleri, doğrulanmış oyuncu ölçümleri); Steam'deki sistem gereksinimlerine göre (02.10.2026 tarihinde doğrulandı); diğer değerler FPSHQ model tahminidir (ölçüm değil). (model doğruluğu)

FPSHQ yük endeksi
64 FPSHQ endeksi
RTX 3060 · 1080p High
75 FPS model tahmini
RTX 4070 · 1440p Ultra
82 FPS model tahmini
güncellendi · kaynak: FPS Rust, FPSHQ model tahmini

Oyun hakkında sıkça sorulan sorular

Rust için minimum sistem gereksinimleri neler?
Minimum yapılandırma: AMD Ryzen 5 1400 or Intel Core i5-6600, AMD Radeon RX 470, NVIDIA GeForce GTX 1060, Intel® Arc™ A580, 12 GB RAM, 45 GB disk.
Oyun DLSS, FSR veya XeSS destekliyor mu?
DLSS: hayır. FSR: hayır. XeSS: hayır. Yükselticiler kalite moduna ve GPU'ya göre FPS'i %30–80 artırabilir.
Rust ne kadar yer kaplar ve SSD gerekir mi?
Resmî gereksinimlere göre Rust için 45 GB boş disk alanı gerekir (oyunun Steam sayfası, 08.10.2026 tarihli veri). Rust minimum gereksinimlerinde SSD zorunlu değil (ya da yalnızca öneriliyor), önerilen gereksinimlerde zorunlu: akıcı oyun için SSD’ye kurun.
Oyunda ışın izleme var mı?
Hayır, desteklenmiyor.
Oyun hangi platformlarda mevcut?
Oyun şu platformlarda: Windows, macOS.
Rust'in türü nedir?
Tür: Action. Çok oyunculu mevcut.
Geliştirici ve yayıncı kim?
Geliştirici: Facepunch Studios. Yayıncı: Facepunch Studios. Oyun Unity motoruyla yapıldı.
Rust almaya değer mi?
Metacritic puanı: 69/100. Steam kullanıcı puanı: 86%. FPSHQ değerlendirmesi: —/5. Bu verilere ve yukarıdaki incelememize göre karar verin.
Oyun ne zaman çıktı veya çıkacak?
Çıkış: 2018-02-08.
Bu oyunda kaç FPS alacağım?
Yapılandırmanız için kesin tahmin için FPS hesaplayıcımızı kullanın. Bu sayfanın üstünde popüler GPU'larla farklı çözünürlük ve ayarlarda uyumluluk tablosu var.
Bütçe bir ekran kartıyla oynanır mı?
Minimum: AMD Radeon RX 470, NVIDIA GeForce GTX 1060, Intel® Arc™ A580. GPU'nuz minimumdan zayıfsa oyun açılmayabilir veya çok takılabilir. Minimum GPU'da genelde FSR Performance ile 1080p low oynanır.

Rust ile ilgili tüm sayfalar

Hangi kartlar kaldırır: tümü (23)

Tartışmalar: Rust

Yorumlar (0)

Puan:
Henüz yorum yok. İlk siz yazın!