Ekran kartı olmayan bilgisayarlar için oyunlar (dahili grafik)
200 popüler oyunun 200 tanesi tablodaki en az bir dahili grafikte 30+ FPS (720p, düşük) ile çalışır. Katalogdaki en güçlü iGPU Radeon 780M (200 oyun), en zayıfı Intel UHD Graphics 600 (3 oyun).
25katalogdaki dahili GPU
200oyun iGPU ile çalışır (30+ FPS)
720phesap çözünürlüğü, düşük
200 oyundan kaçı 30+ FPS ile çalışır: dahili grafik
200
200
193
166
154
720p, düşük ayarlar, FPSHQ modeli. Oyun listesi için bir iGPU'ya dokunun.
Dahili grafikte çalışan oyunlar
| Oyun | Radeon 780M · 720p Düşük | Intel Iris Xe Graphics · 720p Düşük | Radeon Vega 8 · 720p Düşük | Intel UHD Graphics 630 · 720p Düşük | Sonuç | Tür | Yıl |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cyberpunk 2077 ⚙ | 37–59 | 16–26 | 9–15 | 7–12 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2020 |
| Counter-Strike 2 ⚙ | 210–335 | 94–150 | 53–85 | 42–68 | düşük/ortada 60+ FPS | FPS | 2012 |
| Dota 2 ⚙ | 255–410 | 115–185 | 65–105 | 51–82 | düşük/ortada 60+ FPS | MOBA | 2013 |
| Minecraft ⚙ | 150–240 | 68–110 | 38–61 | 30–48 | düşük/ortada 60+ FPS | Sandbox | 2011 |
| Grand Theft Auto V ⚙ | 90–145 | 40–63 | 22–36 | 18–29 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2015 |
| Half-Life ⚙ | 895–999 | 685–999 | 415–660 | 325–525 | yüksekte 60+ FPS | Shooter | 1998 |
| Counter-Strike 1.6 ⚙ | 825–999 | 535–850 | 315–500 | 245–395 | yüksekte 60+ FPS | Shooter | 2000 |
| League of Legends ⚙ | 94–150 | 42–67 | 24–39 | 18–30 | düşükte 30–59 FPS | MOBA | 2021 |
| Binding of Isaac: Rebirth ⚙ | 580–920 | 305–485 | 175–280 | 135–220 | yüksekte 60+ FPS | Roguelike | 2014 |
| Counter-Strike: Source ⚙ | 470–745 | 230–370 | 130–210 | 100–165 | yüksekte 60+ FPS | Shooter | 2004 |
| Hearthstone ⚙ | 470–745 | 230–370 | 130–210 | 100–165 | yüksekte 60+ FPS | Card | 2014 |
| Half-Life 2 ⚙ | 385–620 | 180–295 | 105–170 | 82–135 | yüksekte 60+ FPS | Shooter | 2004 |
| Team Fortress 2 ⚙ | 385–620 | 180–295 | 105–170 | 82–135 | yüksekte 60+ FPS | Shooter | 2007 |
| Ultimate Chicken Horse ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Party | 2016 |
| Hades-like Pizza Tower ⚙ | 385–620 | 180–295 | 105–170 | 82–135 | yüksekte 60+ FPS | Platformer | 2023 |
| Left 4 Dead 2 ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Shooter | 2009 |
| Portal 2 ⚙ | 155–250 | 70–115 | 39–63 | 31–50 | düşük/ortada 60+ FPS | Puzzle | 2011 |
| Garry's Mod ⚙ | 300–480 | 135–220 | 79–130 | 62–100 | yüksekte 60+ FPS | Sandbox | 2006 |
| Stumble Guys ⚙ | 63–105 | 28–46 | 16–26 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Party | 2021 |
| Elden Ring ⚙ | 44–60 | 20–32 | 10–18 | 9–15 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2022 |
| Grand Theft Auto IV ⚙ | 44–71 | 20–32 | 10–18 | 9–15 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2008 |
| Human: Fall Flat ⚙ | 80–130 | 35–57 | 20–33 | 16–26 | düşükte 30–59 FPS | Puzzle | 2016 |
| Noita ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Roguelike | 2020 |
| StarCraft II ⚙ | 215–345 | 96–155 | 55–88 | 43–69 | düşük/ortada 60+ FPS | Strategy | 2010 |
| Gang Beasts ⚙ | 215–345 | 96–155 | 55–88 | 43–69 | düşük/ortada 60+ FPS | Party | 2017 |
| Diablo III ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Action RPG | 2012 |
| L.A. Noire ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Adventure | 2011 |
| Old School RuneScape ⚙ | 180–290 | 81–130 | 46–74 | 36–59 | düşük/ortada 60+ FPS | MMORPG | 2021 |
| Heroes of the Storm ⚙ | 160–260 | 73–120 | 42–67 | 33–53 | düşük/ortada 60+ FPS | MOBA | 2015 |
| Max Payne 3 ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2012 |
| RuneScape ⚙ | 180–290 | 81–130 | 46–74 | 36–59 | düşük/ortada 60+ FPS | MMORPG | 2020 |
| Genshin Impact ⚙ | 60–95 | 27–43 | 15–25 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2020 |
| Rainbow Six Siege ⚙ | 105–175 | 48–77 | 26–43 | 21–35 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2015 |
| Albion Online ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | MMORPG | 2018 |
| Elden Ring: Shadow of the Erdtree ⚙ | 44–60 | 20–32 | 10–18 | 9–15 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2024 |
| Titanfall 2 ⚙ | 70–115 | 31–50 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2020 |
| Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville ⚙ | 74–120 | 33–53 | 18–30 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2020 |
| Sid Meier's Civilization V ⚙ | 94–150 | 42–67 | 24–39 | 18–30 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2010 |
| Against the Storm ⚙ | 72–115 | 32–52 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2023 |
| PowerWash Simulator ⚙ | 74–120 | 33–53 | 18–30 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2022 |
| Sleeping Dogs ⚙ | 85–135 | 38–62 | 21–35 | 17–27 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2012 |
| Diablo II: Resurrected ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2021 |
| Cities: Skylines ⚙ | 83–135 | 36–59 | 21–35 | 16–26 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2015 |
| CarX Drift Racing Online ⚙ | 63–105 | 28–46 | 16–26 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2017 |
| Dragon Ball FighterZ ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2018 |
| Call of Duty: Warzone ⚙ | 44–71 | 20–32 | 10–18 | 9–15 | düşükte 30–59 FPS | Battle Royale | 2022 |
| Tropico 6 ⚙ | 74–120 | 33–53 | 18–30 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2019 |
| God of War ⚙ | 69–110 | 31–49 | 17–28 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2022 |
| Star Wars Jedi: Fallen Order ⚙ | 65–105 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2019 |
| PGA Tour 2K21 ⚙ | 90–145 | 40–64 | 23–37 | 17–29 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2020 |
| PGA Tour 2K23 ⚙ | 90–145 | 40–64 | 23–37 | 17–29 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2022 |
| PGA Tour 2K25 ⚙ | 53–86 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2025 |
| Sid Meier's Civilization VI ⚙ | 72–115 | 32–52 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2016 |
| Path of Exile ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | MMORPG | 2013 |
| House Flipper 2 ⚙ | 49–79 | 22–36 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2023 |
| Assetto Corsa ⚙ | 70–115 | 31–50 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2014 |
| Guilty Gear Strive ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2021 |
| Tekken 7 ⚙ | 60 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2017 |
| The King of Fighters XV ⚙ | 65–105 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2024 |
| Dragon Quest XI ⚙ | 90–145 | 40–64 | 23–37 | 17–29 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2018 |
| Mad Max ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2015 |
| Madden NFL 19 ⚙ | 85–135 | 38–62 | 21–35 | 17–27 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2019 |
| Madden NFL 20 ⚙ | 85–135 | 38–62 | 21–35 | 17–27 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2020 |
| Madden NFL 21 ⚙ | 76–125 | 34–54 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2020 |
| Madden NFL 22 ⚙ | 76–125 | 34–54 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2021 |
| Madden NFL 23 ⚙ | 76–125 | 34–54 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2022 |
| Madden NFL 24 ⚙ | 58–93 | 26–42 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2023 |
| Madden NFL 26 ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2025 |
| Farming Simulator 22 ⚙ | 70–115 | 31–50 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2021 |
| Granblue Fantasy Versus Rising ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2023 |
| Nier Replicant ⚙ | 85–135 | 38–62 | 21–35 | 17–27 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2021 |
| Baldur's Gate 3 ⚙ | 48–76 | 21–35 | 11–19 | 10–16 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2023 |
| The Sims 4 ⚙ | 50–79 | 21–35 | 12–21 | 10–16 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2020 |
| FIFA 15 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2015 |
| FIFA 16 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2016 |
| FIFA 17 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2017 |
| FIFA 18 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2018 |
| FIFA 19 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2019 |
| FIFA 20 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2020 |
| FIFA 21 ⚙ | 76–125 | 34–54 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2020 |
| FIFA 22 ⚙ | 76–125 | 34–54 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2021 |
| FIFA 23 ⚙ | 58–93 | 26–42 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2022 |
| WWE 2K26 ⚙ | 44–70 | 19–32 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2026 |
| Total War: Shogun 2 ⚙ | 155–250 | 70–115 | 39–63 | 31–50 | düşük/ortada 60+ FPS | Strategy | 2011 |
| Total War: Empire ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2009 |
| Total War: Napoleon ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2010 |
| Age of Mythology: Retold ⚙ | 80–130 | 35–57 | 20–33 | 16–26 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2024 |
| Farming Simulator 25 ⚙ | 53–86 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2024 |
| Persona 3 Reload ⚙ | 70–115 | 31–50 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2024 |
| Nier Automata ⚙ | 70–115 | 31–50 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2017 |
| Honkai: Star Rail ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2023 |
| Splitgate 2 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2025 |
| Dying Light ⚙ | 72–115 | 32–52 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2015 |
| World of Warcraft: The War Within ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | MMORPG | 2024 |
| EA Sports FC 26 ⚙ | 58–93 | 26–42 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2025 |
| Forza Horizon 3 ⚙ | 72–115 | 32–52 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2016 |
| Mortal Kombat 11 ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2019 |
| Zenless Zone Zero ⚙ | 55–88 | 25–40 | 14–23 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2026 |
| Armored Core VI ⚙ | 57–91 | 25–40 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2023 |
| NBA 2K26 ⚙ | 50–80 | 22–36 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2025 |
| Planet Coaster 2 ⚙ | 46–74 | 20–33 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2024 |
| Dirt Rally 2.0 ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2019 |
| The Crew 2 ⚙ | 72–115 | 32–52 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2018 |
| Street Fighter 6 ⚙ | 49–60 | 22–36 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2023 |
| Outlast Trials ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Horror | 2024 |
| Yakuza: Like a Dragon ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2020 |
| Demon's Souls ⚙ | 54–87 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2020 |
| Dirt 5 ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2020 |
| F1 2020 ⚙ | 62–100 | 27–44 | 16–26 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2020 |
| F1 2026 ⚙ | 61–96 | 27–43 | 15–25 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2026 |
| Sid Meier's Civilization VII ⚙ | 59–94 | 26–43 | 15–25 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2025 |
| Forza Horizon 4 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2021 |
| Project CARS 3 ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2020 |
| BeamNG ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2015 |
| Resident Evil 2 ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Horror | 2019 |
| Resident Evil 3 ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Horror | 2020 |
| Tales of Arise ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2023 |
| Granblue Fantasy Relink ⚙ | 48–77 | 21–35 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2024 |
| Rainbow Six Extraction ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2022 |
| Hunt: Showdown ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2019 |
| Deadlock ⚙ | 82–135 | 37–59 | 20–33 | 16–26 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2021 |
| Quantum Break ⚙ | 61–97 | 26–43 | 15–25 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2016 |
| The Crew Motorfest ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2024 |
| Mortal Kombat 1 ⚙ | 48–77 | 21–35 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2023 |
| Like a Dragon: Infinite Wealth ⚙ | 59–94 | 26–43 | 15–25 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | JRPG | 2024 |
| Wo Long: Fallen Dynasty ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2023 |
| Counter-Strike: Global Offensive ⚙ | 160–255 | 72–115 | 41–65 | 31–51 | düşük/ortada 60+ FPS | Shooter | 2012 |
| Forza Horizon 5 ⚙ | 58–92 | 25–41 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2021 |
| Call of Duty: Black Ops 6 ⚙ | 50–79 | 22–36 | 12–21 | 10–16 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2024 |
| Gran Turismo 7 ⚙ | 54–87 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2025 |
| Tekken 8 ⚙ | 53–60 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Fighting | 2024 |
| Total War: Troy ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2020 |
| Total War: Pharaoh ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2023 |
| Black Desert Online ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | MMORPG | 2016 |
| Assetto Corsa Competizione ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2019 |
| Kingdom Come: Deliverance ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2018 |
| Geometry Dash ⚙ | 155–250 | 70–115 | 39–63 | 31–50 | düşük/ortada 60+ FPS | Action | 2014 |
| STALKER 2: Heart of Chornobyl ⚙ | 40–63 | 17–28 | 10–16 | 8–13 | düşükte 30–59 FPS | FPS | 2024 |
| Overwatch 2 ⚙ | 170–275 | 77–125 | 43–69 | 34–55 | düşük/ortada 60+ FPS | Shooter | 2023 |
| Call of Duty: Warzone 2.0 ⚙ | 44–71 | 19–32 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Battle Royale | 2022 |
| Call of Duty: Modern Warfare III ⚙ | 48–76 | 21–35 | 11–19 | 10–16 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2023 |
| Forza Motorsport ⚙ | 45–73 | 20–33 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Racing | 2023 |
| Black Myth: Wukong ⚙ | 35–56 | 15–25 | 9–15 | 7–12 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2024 |
| EA Sports FC 25 ⚙ | 58–92 | 25–41 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Sports | 2024 |
| Hollow Knight: Silksong ⚙ | 100–165 | 45–72 | 25–41 | 20–32 | düşükte 30–59 FPS | Metroidvania | 2025 |
| PAYDAY 2 ⚙ | 155–250 | 70–115 | 39–63 | 31–50 | düşük/ortada 60+ FPS | Action | 2013 |
| Call of Duty: Modern Warfare II ⚙ | 48–76 | 21–35 | 11–19 | 10–16 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2022 |
| Resident Evil 4 ⚙ | 44–71 | 19–32 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Horror | 2023 |
| The Binding of Isaac: Rebirth ⚙ | 225–365 | 100–165 | 59–94 | 46–74 | düşük/ortada 60+ FPS | Action | 2014 |
| Call of Duty® ⚙ | 50–80 | 22–36 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2022 |
| Kingdom Come: Deliverance II ⚙ | 42–68 | 19–31 | 10–18 | 8–13 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2025 |
| Bloons TD 6 ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Strategy | 2018 |
| R.E.P.O. ⚙ | 53–86 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2025 |
| Call of Duty: Vanguard ⚙ | 63–105 | 28–46 | 16–26 | 12–20 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2023 |
| Palworld ⚙ | 40–63 | 18–29 | 10–16 | 8–13 | düşükte 30–59 FPS | Survival | 2026 |
| Star Wars Jedi: Survivor ⚙ | 49–79 | 22–36 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2023 |
| PEAK ⚙ | 51–81 | 23–37 | 13–22 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2025 |
| ARC Raiders ⚙ | 53–86 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2025 |
| People Playground ⚙ | 190–305 | 86–140 | 49–79 | 38–62 | düşük/ortada 60+ FPS | Simulation | 2019 |
| Schedule I ⚙ | 46–74 | 20–33 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2025 |
| The Witcher 3: Wild Hunt ⚙ | 53–85 | 23–38 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2015 |
| Call of Duty: Black Ops Cold War ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2023 |
| Monster Hunter: Wilds ⚙ | 41–65 | 18–29 | 10–16 | 8–13 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2025 |
| Assassin's Creed Shadows ⚙ | 48–77 | 21–35 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2025 |
| Silent Hill 2 ⚙ | 37–60 | 17–27 | 9–16 | 7–12 | düşükte 30–59 FPS | Horror | 2024 |
| Arma 3 ⚙ | 85–135 | 38–61 | 21–35 | 17–28 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2013 |
| Mount & Blade II: Bannerlord ⚙ | 85–135 | 38–61 | 21–35 | 17–28 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2022 |
| Helldivers 2 ⚙ | 62–99 | 28–45 | 16–26 | 12–21 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2024 |
| Wuthering Waves ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2025 |
| Call of Duty: Modern Warfare (2019) ⚙ | 52–83 | 23–37 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2019 |
| Hunt: Showdown 1896 ⚙ | 49–79 | 22–36 | 12–20 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2019 |
| Slay the Spire 2 ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2026 |
| Microsoft Flight Simulator ⚙ | 35–56 | 16–26 | 8–15 | 7–12 | düşükte 30–59 FPS | Simulation | 2020 |
| Avatar: Frontiers of Pandora ⚙ | 43–69 | 18–30 | 10–18 | 8–13 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2024 |
| NARAKA: BLADEPOINT ⚙ | 70–115 | 31–50 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | MMORPG | 2021 |
| The Witcher 2 ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2011 |
| 鬼谷八荒 Tale of Immortal ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2023 |
| Clair Obscur: Expedition 33 ⚙ | 45–73 | 20–33 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2025 |
| Assassin's Creed Mirage ⚙ | 54–87 | 24–39 | 13–22 | 10–18 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2024 |
| Warhammer 40,000: Space Marine 2 ⚙ | 46–73 | 20–33 | 11–19 | 9–15 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2024 |
| Dispatch ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2025 |
| Portal ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2007 |
| Call of Duty: Black Ops 4 ⚙ | 69–110 | 30–49 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2018 |
| Counter-Strike ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2000 |
| DOOM ⚙ | 65–105 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2016 |
| Delta Force ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2024 |
| Red Dead Redemption ⚙ | 58–93 | 26–42 | 14–23 | 11–19 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2024 |
| Totally Accurate Battle Simulator ⚙ | 67–110 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2021 |
| DAVE THE DIVER ⚙ | 72–115 | 32–52 | 17–29 | 14–23 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2023 |
| Z1 Battle Royale ⚙ | 83–135 | 36–59 | 21–35 | 16–26 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2018 |
| Slime Rancher ⚙ | 155–250 | 70–115 | 39–63 | 31–50 | düşük/ortada 60+ FPS | Action | 2017 |
| Escape the Backrooms ⚙ | 88–140 | 39–63 | 22–36 | 17–29 | düşükte 30–59 FPS | Action | 2025 |
| Call of Duty: WWII ⚙ | 76–125 | 34–54 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Shooter | 2017 |
| Mount & Blade: Warband ⚙ | 155–250 | 70–115 | 39–63 | 31–50 | düşük/ortada 60+ FPS | Action | 2010 |
| Black Mesa ⚙ | 79–125 | 35–56 | 19–32 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2020 |
| The Witcher ⚙ | 90–145 | 40–64 | 23–37 | 17–29 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2007 |
| Monster Hunter: Rise ⚙ | 74–120 | 33–53 | 18–30 | 15–25 | düşükte 30–59 FPS | Action RPG | 2022 |
| Teardown ⚙ | 51–81 | 23–37 | 13–22 | 9–16 | düşükte 30–59 FPS | Strategy | 2022 |
| MiSide ⚙ | 65–105 | 29–47 | 17–27 | 13–22 | düşükte 30–59 FPS | RPG | 2024 |
| Star Wars Outlaws ⚙ | 44–70 | 19–32 | 11–19 | 8–15 | düşükte 30–59 FPS | Action Adventure | 2024 |
Sonuç: «yüksekte 60+» — tablodaki en zayıf iGPU bile 60+ verir; «düşükte 60+» — 30+ verir; «30–59» — yalnızca güçlü iGPU'lar. FPSHQ model tahmini; dahili grafikte doğruluk ekran kartlarından düşüktür.
Dahili grafikte nasıl oynanır
- İki bellek modülü
iGPU RAM'i video belleği olarak kullanır: çift kanal tek modüle göre FPS'i belirgin artırır. - Grafiğe ayrılan bellek
BIOS iGPU'ya bellek ayırmaya izin veriyorsa eski ve hafif oyunlar için 2–4 GB genelde yeterlidir. - Dizüstü gücü
Pille çalışırken dahili grafik genellikle düşürülmüş frekanslarda çalışır. - Grafik sürücüsü
Sürücüyü Intel veya AMD sitesinden kurun — dizüstü üreticisinin sürücüsünden daha yenidir. - 720p ve FSR
720p ve FSR ölçekleme, iGPU'da oynanabilir FPS almanın ana yoludur.
Kısaca
Ekran kartı olmadan hangi oyunlar çalışır?
200 popüler oyunun 200 tanesi tablodaki en az bir dahili grafikte 30+ FPS (720p, düşük) ile çalışır. Katalogdaki en güçlü iGPU Radeon 780M (200 oyun), en zayıfı Intel UHD Graphics 600 (3 oyun).
Sık sorulan sorular
Ekran kartı olmadan hangi oyunlar çalışır?
200 popüler oyunun 200 tanesi tablodaki en az bir dahili grafikte 30+ FPS (720p, düşük) ile çalışır. Katalogdaki en güçlü iGPU Radeon 780M (200 oyun), en zayıfı Intel UHD Graphics 600 (3 oyun).
Ekran kartı olmadan oyun oynanır mı?
Evet, az donanım isteyen ve eski oyunlar oynanır. Dahili grafik sistem RAM'ini kullanır; bu yüzden iki RAM modülü (çift kanal), hızlı bellek ve düşük ayarda 720p önemlidir.
Oyun için hangi dahili grafik daha iyi?
FPSHQ kataloğunda en güçlüleri Radeon 780M ve 760M (Ryzen 7040/8040 işlemciler), ardından Radeon 680M ve Intel Iris Xe. Eski Intel HD/UHD yalnızca çok hafif oyunlara uygundur.
FPSHQ verilerini nereden alır?
Dört kaynaktan: geliştiricilerin ve Steam'in resmi sistem gereksinimleri (161 386 oyun), donanım üreticilerinin özellikleri (1 965 ekran kartı, 456 işlemci), incelemelerden, YouTube'dan ve oyunculardan FPS ölçümleri (105 bağımsız ölçüm ve 4 800 satır toplu inceleme verisi) ve ölçüm olmayan yerlerde her zaman «tahmin» etiketli FPSHQ modeli.